Зеленський провів телефонну розмову з президентом Франції: обговорили посилення ППО

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram

Сьогодні, 18 жовтня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Під час тривалого спілкування лідери обговорили ситуацію на полі бою та найнагальніші потреби українських захисників, насамперед щодо посилення протиповітряної оборони, стосовно далекобійної зброї та збільшення морських спроможностей України.

Також відбувся обмін думками щодо функціонування “зернового коридору” та шляхів посилення його захисту.

У контексті обговорення співпраці України з ЄС Володимир Зеленський і Емманюель Макрон торкнулися питань подальшої макрофінансової підтримки нашої країни, зокрема з використанням нового фінансового інструменту Ukraine Facility.

Президент України відзначив важливість ухвалення рішення про започаткування переговорів про вступ України до Євросоюзу.

Окрему увагу приділено подальшим крокам із реалізації української “формули миру”. Володимир Зеленський поінформував про підготовку наступної зустрічі на рівні радників із національної безпеки та зовнішньополітичних радників лідерів держав.

Президенти України та Франції також обмінялися думками щодо розвитку ситуації на Близькому Сході. Лідери наголосили на важливості захисту мирного населення та неприпустимості ескалації безпекової ситуації в регіоні.

Володимир Зеленський подякував Емманюелю Макрону за всебічну підтримку України з боку Франції, зокрема за нещодавній пакет оборонної допомоги.

“Важливо, що всі наші домовленості щодо посилення оборонної підтримки з боку Франції виконуються. Дуже ціную це”, – наголосив президент України.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.