Зеленський провів засідання Ставки: обговорили ситуацію у Сирії

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

23 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому розглянули кілька ключових питань, пов’язаних із безпекою та міжнародною політикою України.

Головною темою засідання стала ситуація в Сирії після краху режиму Башара Асада. Глава держави наголосив на важливості стабілізації в регіоні та підтримці міжнародних партнерів у відновленні нормального життя в країні.

Зі звітами виступили представники розвідувальних органів України – Служби зовнішньої розвідки та Головного управління розвідки, а також міністри оборони та закордонних справ.

Україна зацікавлена у стабілізації ситуації в Сирії та регіоні. Важливо прибрати будь-яку російську присутність із Сирії, що є принциповим для безпеки як сирійського народу, так і загалом у регіоні, – пояснив Зеленський.

Президент акцентував готовність України співпрацювати з представниками сирійського народу для виправлення помилок режиму Асада, зокрема в питаннях, які стосуються України та Європи.

Окремо ухвалили рішення щодо підтримки Сирії у сфері продовольчої безпеки. Україна готова постачати продовольство, необхідне для відновлення життя в регіоні.

Своєю чергою, Головнокомандувач ЗСУ доповів про ситуацію на фронті, зокрема в районах проведення Курської операції. Глава держави відзначив ризики направлення додаткових військ і техніки з боку Північної Кореї для підтримки російської армії.

За попередніми даними, втрати північнокорейських військових у районі Курщини перевищують 3 тисячі осіб. Зеленський акцентував, що Україна готує “відчутні відповіді” на ці виклики.

Зростання співпраці між Москвою та Пхеньяном становить глобальну загрозу, зокрема через поширення військових технологій. Для світу важливо тиснути на тих, хто дестабілізує ситуацію, адже ціна відновлення стабільності завжди значно вища, – наголосив Зеленський.

  • Міністр закордонних справ Андрій Сибіга застеріг, що присутність російських військових баз у Сирії принесе виключно дестабілізацію у регіоні.
  • Також Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про погіршення ситуації для російських військ у Сирії.
  • РФ на тлі невизначеності у Сирії після повалення режиму Асада виводить свої кораблі з військово-морської бази Тартус.
  • За словами аналітиків, швидке повалення режиму Асада в Сирії є стратегічною політичною поразкою для Москви. Це обернулося для Кремля кризою, оскільки він хоче зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що професора, котрий неетично висловився стосовно українських жінок, повинні перевірити компетентні органи. Омбудсман вже підготував відповідні листи.

Державний департамент США рекомендував американським громадянам, котрі перебувають у Білорусі, “негайно виїхати” з країни, а тим, хто збирався відвідати республіку, відмовитися від поїздки.

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.