Зеленський провів засідання Ставки у спеціальному форматі: обговорили контрнаступ ЗСУ

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram.

Сьогодні, 9 серпня, президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого обговорили контрнаступ Збройних сил України.

“Сьогоднішня Ставка – у спеціальному форматі. Найвужче коло людей і максимальна увага до єдиної теми – нашого наступу. Глибокий аналіз поточної ситуації, планування майбутніх кроків, забезпечення військ усім необхідним, аналіз дій ворога”, – повідомив глава держави.

Під час засідання президент України заслухав доповіді Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, командувача Сухопутних військ Олександра Сирського та командувача оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Сил оборони України Олександра Тарнавського.

Також на засіданні доповів про поточну ситуацію начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.