Зеленський привітав українців з Днем Збройних сил та вшанував пам’ять полеглих воїнів

Джерело: Володимир Зеленський в Telegram

Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Днем Збройних сил та вшанував пам’ять захисників, які віддали свої життя за Батьківщину.

“Сьогодні більшість із нас мають можливість жити, працювати у своїх містах, ходити вулицями. Ми рухаємося. Як би не було складно, ми дійдемо до наших кордонів, до наших людей… Всупереч усьому, разом із вами та завдяки вам – нашому народу, Збройним силам України”, – сказав Зеленський.

Він нагадав, як українські воїни на початку повномасштабного вторгнення розвіяли міф про те, що Україну можна захопити за три дні.

“Було важко, але ми вистояли. Зараз непросто, але ми рухаємося. Хоч би як було складно – дійдемо. До наших кордонів, до наших людей. До нашого миру. Миру справедливого. Миру вільного. Всупереч усьому. Разом із вами. І завдяки вам, нашому народу, нашим Збройним Силам України. І пам’ятаймо: до тих, хто поводився добре, прийде Святий Миколай Чудотворець. До тих, хто поводився нікчемно, прийдуть ЗСУ – творці справедливості”, – сказав президент.

Зеленський також вшанував загиблих воїнів та поклав квіти до Стіни пам’яті полеглих захисників України біля Михайлівського Золотоверхого собору в Києві.

Фото: ОП

Полеглих захисників України вшанували хвилиною мовчання.

Президент також відвідав  українських захисників у госпіталі. 

“Дякую вам за службу, за захист держави. Швидкого вам одужання і перемоги. Подяка від усіх нас, від усього народу України за ваш героїзм. Без сумніву, без зайвих слів”, – сказав він.

Фото: ОП

Зеленський також вручив воїнам високі державні нагороди.

Зокрема, молодшому сержанту Валерію Кучеренку присвоєно звання Героя України. Президент вручив йому орден “Золота Зірка”. 

Ще вісьмом воїнам вручив ордени “За мужність” ІІ та ІІІ ступенів.

Зеленський поспілкувався з медичним персоналом закладу й вручив медикам ордени княгині Ольги ІІІ ступеня та ордени Данила Галицького.

“Хочу подякувати вам від тисяч людей, чиї життя ви зберегли своєю роботою. Я розмовляв сьогодні з хлопцями. Хтось усміхається, хтось хоче знову повернутися на фронт. Та найголовніше, що ви повернули їх до життя. Дякую”, – сказав президент.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.