Зеленський разом із Сирським та новим командувачем Об’єднаних сил прибули на Донеччину

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

В середу, 26 червня, Президент України Володимир Зеленський разом з Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським та новим командувачем Об’єднаних сил генералом Андрієм Гнатовим приїхали на Донеччину.

Вони відвідали українських захисників та медиків і подякували їм за оборону й порятунок.

“Разом із Головкомом сьогодні заслухали доповіді безпосередньо з позицій. Був радий особисто побачити й подякувати нашій 110-й бригаді та 47-й – абсолютно героїчні, результативні хлопці. Подякував нашим бойовим медикам, хлопцям і дівчатам, які роблять найважливіше – стабілізують поранених, рятують, максимально підтримують”, – сказав Президент.

Глава держави провів нараду щодо безпеки та підтримки людей, зокрема забезпечення українців водою, соціальні питання, евакуацію і допомогу щодо відновлення житла. 

Зеленський також розповів про окрему розмову з урядовцями в Києві, які “повинні бути і тут, і в інших місцях поблизу фронту”, бо, за його словами, прифронтові громади потребують “негайних рішень”, яких “з Києва не видно”.

“І був здивований, що деякі профільні урядовці не були тут по пів року та більше. Буде серйозна розмова, і буду робити щодо них відповідні висновки”, – наголосив Президент.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.