Зеленський: Росія провела розвідку для ударів по АЕС
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
18 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що Росія здійснює розвідку для обстрілу інфраструктури та АЕС.
Ворог намагається завдати шкоди нашим АЕС. У нас є дані про об’єкти, які вона розвідувала, – зазначив Зеленський у вечірньому відеозверненні.
Президент наголосив, що основна мішень для Росії незмінно – наша енергетика. Фактично цілодобово й тільки в ремонтних бригадах на електромережах та об’єктах генерації, на тепломережі працюють майже 58 тисяч осіб. Також залучені ресурси Укрзалізниці та інших державних компаній.
Він додав, що для Києва, “де ситуація дуже непроста, залучені додатково 50 бригад з усієї країни”.
Тоді як у прикордонних та прифронтових регіонах, де ремонти мереж і ремонти об’єктів ускладнені через фактично постійні обстріли, постійні удари.
Харків, Чернігівщина, Сумщина, Дніпровщина, Запоріжжя – окрема увага цим регіонам. Було багато роботи на Полтавщині та в Одесі, щоб стабілізувати ситуацію в енергетиці, – повідомив глава держави.
Раніше Головне управління розвідки Міноборони України попередило, що Росія розглядає варіанти удару по підстанціях АЕС України.
З метою примусити Україну підписати неприйнятні капітуляційні вимоги щодо припинення війни держава-агресор Росія розглядає варіант атакувати стратегічні об’єкти енергосистеми нашої держави – йдеться про підстанції передачі електроенергії, які забезпечують роботу українських АЕС, – вказали у відомстві.
Знищуючи або виводячи з ладу підстанції, Москва прагне від’єднати енергоблоки АЕС від об’єднаної енергосистеми України, аби цивільні українці тотально опинились без світла і тепла.
Станом на середину січня 2025 року РФ здійснила розвідку десяти відповідних об’єктів критичної енергетичної інфраструктури у дев’яти областях України.
Також Москва планує посилити залякування країн Європи та Заходу загалом, аби стримати підтримку України.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що звіти місцевої влади Києва та уряду щодо будинків без опалення відрізняються.
- В ніч на 17 січня російські війська атакували підприємство Групи Нафтогаз.
- У ДТЕК повідомили, що внаслідок атаки РФ уночі 17 січня без світла залишились десятки тисяч споживачів на Київщині.
- Російські окупаційні війська вдарили по одному з енергетичних об’єктів в Одеській області.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.