Зеленський: Росія щомісяця втрачає 30-35 тисяч військових, чисельність окупаційного угруповання скорочується

Президент України Володимир Зеленський під час звернення до учасників засідання Ради Україна – НАТО в Києві заявив, що російська армія щомісяця втрачає 30-35 тисяч військових, а загальна чисельність окупаційного угруповання РФ поступово зменшується.

За словами глави держави, позиції України на фронті залишаються міцними, а Сили оборони поступово повертають окуповані території.

Зеленський наголосив, що у травні російські війська “майже не досягли жодних значущих результатів на полі бою”.

Водночас, за його словами, суттєвим показником є втрати армії РФ. Президент зазначив, що характер російських втрат змінився за останній рік: близько 63% становлять убиті, ще 37% – тяжкопоранені.

“Це величезні безповоротні втрати. Навіть для Росії це стає серйозною проблемою”, – заявив він.

За словами президента, через високі втрати скорочується загальна чисельність російського окупаційного угруповання.

  • Володимир Путін може продовжувати війну проти України, спираючись на викривлену картину ситуації на фронті. В Інституті вивчення війни вважають, що російський президент, ймовірно, переоцінює можливості своєї армії через перебільшені доповіді вищого військового командування РФ.

На фронті в Україні загинув 25-річний литовський доброволець Ігнас Кайлюс, який вважався зниклим безвісти з початку червня, коли був на бойовому завданні.

СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.

Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.

У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.

Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.