Зеленський розписався на стелі у Донецькій області, яку раніше зафарбували активісти (Фото)

Фото: Зеленський/Telegram

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Президент України Володимир Зеленський відвідав Донецьку область і розписався на стелі біля в’їзду, яку раніше зафарбували активісти.

“Наша Донеччина. Наші воїни. Наші волонтери. Український народ. Усі, хто захищає нашу державу, її незалежність – життя України. Завжди маємо цінувати людей, які роблять усе, щоб Україна жила й не підкорилась окупанту. І завжди маємо берегти памʼять про кожного й кожну, хто віддав своє життя, щоб вся Україна вистояла. Незалежність наша – це люди наші, їхня сила, дух усіх, хто у 2014 році та 24 лютого обрав для себе шлях сміливості – шлях України”, – написав президент під фото.

Нагадаємо, що надвечір 14 квітня у мережі з’явилась інформація, що активісти пофарбували стелу на в’їзді у Донецьку область. Одначе, для військових та низки українців вона мала символічне значення, зокрема там були написи захисників, які вже загинули на війні.

На знаковому місці були також послання, стрічки та емблем військових підрозділів.

Багатьох українців, зокрема військових, активістів, волонтерів це обурило. Вони зазначають, що стела з надписами була насамперед про історію та пам’ять.

Згодом, 18 квітня, український захисник повідомив, що на стелі знову з’являються написи, й опублікував фото, на якому військовий щось пише на стелі.

“Стела оживає і набуває нової історії”, – підписав фото український військовий з 93-ї ОМБр “Холодний Яр”.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.