На в’їзді у Донецьку область на стелі замалювали написи військових, що викликало обурення

Юзяк Маргарита
Редакторка Букв

Джерело: інформацію зібрали Букви

Надвечір 14 квітня у мережі поширили інформацію, що активісти пофарбували стелу на в’їзді у Донецьку область. Проте для військових та низки українців вона мала символічне значення, зокрема там були написи захисників, які вже загинули на війні.

Користувачка у X (Twitter) поширила скриншоти активістів, які пофарбували стелу.

“Мені больно. Це був пам’ятний знак з надпотужним сенсом та історією, а не просто повідомлення про в’їзд в область. Там були підписи наших побратимів, яких уже нема серед живих. Можливо, це так боляче, бо ще нічого не закінчилось, а уже фарбою замальовано, наче нічого й не було”, — написала вона.

Скріншот: Instagram / @tp.pokrovsk

Одна з користувачок поділилася тим, як виглядала стела у жовтні 2023 року.

Фото: @E_lenaUA

Надалі користувачі здебільшого писали, що сподівалися, що цю стелу пізніше демонтують і заберуть в музей, оскільки вона стала важливою під час повномасштабної війни. Зокрема її порівняли з “живим організмом”.

Скріншот: X (Twitter)

Скріншот: X (Twitter)

“Мені боляче, що пам’ять про стількох військових просто так замалювали”, — написала користувачка.

Скріншот: X (Twitter)

Ще висловили думку, що можливо вдасться зробити сканування, аби побачити написи та наліпки під ним. Проте під час такого оновлення найбільш ймовірно, що наліпки здерли, тому відновити їх неможливо.

Скріншот: X (Twitter)

Скріншот: X (Twitter)

“Це коли люди трохи переходять межу зі своїм волонтерством. От просто Н***Я? Хто просив оновлювати стелу? Вона була прекрасна, чудова! Наша найкраща, найрідніша це не про місце для фото, це памʼять і біль людей… Ще нічого не закінчилось, а вони вже стерли нашу памʼять…” — додала амбасадорка 110 ОМБр у X (Twitter).

Скриншот: @jana_skhidna

Ще один користувач зазначив, що це той випадок, коли “вибачення нічого не виправлять”.

“Підписи військових і тих, кого вже немає в живих,  назавжди зафарбовано! Просто знищено, як нічого і не було!” — додав він.

Деякі заявили, що найближчим часом планують почати знову повертати стікери та підписи.

Скріншот: X (Twitter)

Також додали, що написи і стікери були частиною історії цієї стели та регіону загалом.

“Завжди було цікаво подивитися на стікери та написи там, коли завозили авто на схід. І для багатьох була традиція зробити фото саме там. Саме з цим знаком”, — зазначили у повідомленні.

Скріншот: X (Twitter)

Проте у мережі були й ті, хто підтримав те, що стелу зафарбували. Наприклад, Instagram-акаунт активістів, які це зробили, почали звинувачувати у тому, що вони видаляють негативні коментарі. На це вони відповіли: “Негатив тримайте при собі”.

Скріншот: Instagram

Скріншот: Instagram

Скріншот: Instagram

Скріншот: Instagram

Скріншот: Instagram

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.

У Генеральному штабі ЗСУ надали оперативну інформацію станом на 22.30 23 травня щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами загарбницьких планів.