Зеленський скасував для кандидатів у судді тест на IQ
Джерело: сайту парламенту
Президент України Володимир Зеленський затвердив зміни до Закону “Про судоустрій і статус суддів”, які регулюють порядок складання кваліфікаційного іспиту кандидатами на посади суддів. Одним із ключових нововведень стало скасування тесту на IQ для претендентів до апеляційних судів та Вищого антикорупційного суду.
Згідно з ухваленими змінами, більше не діятиме вимога про 75% прохідного балу для когнітивного тестування. Відтепер критерії оцінювання встановлюватиме Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС). Крім того, кандидати матимуть змогу обирати спеціалізацію для складання кваліфікаційного іспиту. Практичні завдання будуть пов’язані із вибраною спеціалізацією, зокрема адміністративною, господарською або загальною.
У межах триваючих конкурсів до апеляційних судів і ВАКС тестування з історії української державності більше не проводитиметься. Натомість іспит включатиме такі теми, як загальні правові знання, історія української державності та спеціалізація суду.
За новими правилами, форма тестів і завдань визначатиметься комісією суддів, а програма і перелік питань будуть оприлюднюватися щонайменше за 30 днів до іспиту. Мета змін — спростити процедуру відбору суддів та забезпечити ефективність і прозорість конкурсів.
Нагадаємо, ухвалення закону №11425-д у другому читанні Верховною Радою було ініційовано через складнощі із впровадженням тестування когнітивних здібностей, повідомляв нардеп від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко. Раніше цей вид оцінювання запровадили у грудні 2023 року, але вимога про 75% прохідного балу виявилася проблемною через різну методологію тестів та низький відсоток кандидатів, які відповідали цим критеріям.
- Україні бракує близько 2000 суддів, і нинішні процедури відбору не дозволяють оперативно вирішити цю проблему. Це створює надмірне навантаження на суди всіх інстанцій.
За даними синоптиків у середу, 5 лютого, у більшості регіонів пройдуть опади.
Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.
У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.