Зеленський у парламенті представив план стійкості України: основні тези

Джерело: Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко

Президент України Володимир Зеленський у Верховній Раді представив внутрішній план стійкості. Нардепи Гончаренко та Железняк коротко описали основні тези з плану президента.

Загалом у плані Зеленського для України є десять пунктів.

  • Єдність.

Зеленський відкинув чутки ЗМІ про ймовірність виборів в Україні під час війни. Він також наголосив, що план стійкості реалізовуватимуть спільно з громадянами, бізнесом, культурним середовищем, фахівцями.

  • Фронт.

Президент наголосив на необхідності змін управління армією. Зокрема анонсував створення військового омбудсмена. Мобілізаційний вік знижувати не будуть, однак будуть підготовлені контракти для осіб, які хочуть воювати, але не досягли 25-ти років.

  • Зброя.

Нестачу артилерії компенсуватимуть безпілотниками. У 2025 році планується виготовити щонайменше 30 000 далекобійних БпЛА. Бригадам виділятимуть більше коштів. Також у 2025 році повинні виготовити 3000 крилатих ракет.

  • Гроші.

Цей пункт плану розроблятимуть детальніше разом з українським бізнесом. Він також передбачає страхування військових ризиків, дерегуляцію, зменшення частки перерозподілу ВВП, безпеку для бізнесу від правоохоронців, детінізацію.

  • Енергетика.

За словами Зеленського, чимало українських енергооб’єктів захистили від російських атак. Він анонсував паспорти стійкості регіонів до кінця року, а у наступному році – паспорти генерації.

  • Безпека.

Цей пункт передбачає покращення укриттів, встановлення рамок металошукачів у навчальних закладах та інших держбудівлях, укріплення держкордону.

  • Громади.

Серед всього іншого передбачаються податкові умови для прифронтових територій.

  • Людський капітал.

Зеленський заявив про національний стандарт безбарʼєрності, кінець УПЦ МП в Україні, потребу в інституті множинного громадянства, перезапуск дипломатичної служби і створення Міністерства обʼєднання України.

  • Культурний суверенітет.

Президент анонсував створення “культурного Рамштайну” та сприяння у створенні катедри україністики в іноземних ВНЗ.

  • Політика героїв.

Пункт передбачає залучення ветеранів на держслужбу, створення реабілітаційних відділень у кожній громаді, додаткові оплати сімейним лікарям за контракти з ветеранами, 11 000 фахівців супроводу ветеранів у 2025 році, створення щонайменше 80 просторів для ветеранів та видачу квартир ветеранам.

“Взагалі дуже плутано і виглядало / звучало так, що більшість плану взагалі не готова. Окрім останнього пункту більшість просто вода”, – вважає Железняк.

На виступі Зеленського у парламенті було присутнє й вище керівництво країни, зокрема Головнокомандувач Олександр Сирський, очільник ГУР МОУ Кирило Буданов, глава РНБО Олександр Литвиненко та українські міністри.

Під час виступу президент наголосив, що “вирішальні моменти” російсько-української війни відбудуться у 2025 році, а на даному етапі “вирішується, хто дотисне”.

“Поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо пахати”, – сказав глава держави.

Також він наголосив, що Україна не торгуватиме своєю безпекою і суверенітетом, і не відмовлятиметься від своїх територій.

“Можливо Україні доведеться когось в Москві пережити, щоб досягти всіх цілей”, – заявив Зеленський.

Олександр Лукашенко, самопроголошений президент Білорусі, здійснить візит до Китаю напередодні виборів, які відбудуться 26 січня. Це буде його третя офіційна поїздка до КНР за останні три роки.

У 2025 році мобільні оператори почнуть поступове відключення своїх 3G-мереж, щоб звільнити частоти для розвитку 4G. Це дозволить покращити швидкість та якість зв’язку для користувачів.

3 січня президент Володимир Зеленський ухвалив рішення продовжити безвізовий режим для громадян Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, зокрема щодо в’їзду на територію України та транзиту через країну, на ще один рік.

На тимчасово окупованих територіях загарбники активно розвивають культ особистості російського диктатора Володимира Путіна.

У Братиславі словаки вийшли на протест проти політики прем’єр-міністра Фіцо. Учасники протесту заявили, що Словаччина має залишатися частиною Європи, а не підкорятися російському впливу.