Зеленський у парламенті представив план стійкості України: основні тези

Джерело: Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко

Президент України Володимир Зеленський у Верховній Раді представив внутрішній план стійкості. Нардепи Гончаренко та Железняк коротко описали основні тези з плану президента.

Загалом у плані Зеленського для України є десять пунктів.

  • Єдність.

Зеленський відкинув чутки ЗМІ про ймовірність виборів в Україні під час війни. Він також наголосив, що план стійкості реалізовуватимуть спільно з громадянами, бізнесом, культурним середовищем, фахівцями.

  • Фронт.

Президент наголосив на необхідності змін управління армією. Зокрема анонсував створення військового омбудсмена. Мобілізаційний вік знижувати не будуть, однак будуть підготовлені контракти для осіб, які хочуть воювати, але не досягли 25-ти років.

  • Зброя.

Нестачу артилерії компенсуватимуть безпілотниками. У 2025 році планується виготовити щонайменше 30 000 далекобійних БпЛА. Бригадам виділятимуть більше коштів. Також у 2025 році повинні виготовити 3000 крилатих ракет.

  • Гроші.

Цей пункт плану розроблятимуть детальніше разом з українським бізнесом. Він також передбачає страхування військових ризиків, дерегуляцію, зменшення частки перерозподілу ВВП, безпеку для бізнесу від правоохоронців, детінізацію.

  • Енергетика.

За словами Зеленського, чимало українських енергооб’єктів захистили від російських атак. Він анонсував паспорти стійкості регіонів до кінця року, а у наступному році – паспорти генерації.

  • Безпека.

Цей пункт передбачає покращення укриттів, встановлення рамок металошукачів у навчальних закладах та інших держбудівлях, укріплення держкордону.

  • Громади.

Серед всього іншого передбачаються податкові умови для прифронтових територій.

  • Людський капітал.

Зеленський заявив про національний стандарт безбарʼєрності, кінець УПЦ МП в Україні, потребу в інституті множинного громадянства, перезапуск дипломатичної служби і створення Міністерства обʼєднання України.

  • Культурний суверенітет.

Президент анонсував створення “культурного Рамштайну” та сприяння у створенні катедри україністики в іноземних ВНЗ.

  • Політика героїв.

Пункт передбачає залучення ветеранів на держслужбу, створення реабілітаційних відділень у кожній громаді, додаткові оплати сімейним лікарям за контракти з ветеранами, 11 000 фахівців супроводу ветеранів у 2025 році, створення щонайменше 80 просторів для ветеранів та видачу квартир ветеранам.

“Взагалі дуже плутано і виглядало / звучало так, що більшість плану взагалі не готова. Окрім останнього пункту більшість просто вода”, – вважає Железняк.

На виступі Зеленського у парламенті було присутнє й вище керівництво країни, зокрема Головнокомандувач Олександр Сирський, очільник ГУР МОУ Кирило Буданов, глава РНБО Олександр Литвиненко та українські міністри.

Під час виступу президент наголосив, що “вирішальні моменти” російсько-української війни відбудуться у 2025 році, а на даному етапі “вирішується, хто дотисне”.

“Поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо пахати”, – сказав глава держави.

Також він наголосив, що Україна не торгуватиме своєю безпекою і суверенітетом, і не відмовлятиметься від своїх територій.

“Можливо Україні доведеться когось в Москві пережити, щоб досягти всіх цілей”, – заявив Зеленський.

Президент США Дональд Трамп заявив про “дуже конструктивні” перемовини щодо України наголосивши, що “зробить все”, аби припинити війну.

Триває 1078-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 844 тисячі осіб.

5 лютого відзначають Всесвітній день читання вголос. Християни сьогодні згадують мученицю Агафію.

За даними синоптиків у середу, 5 лютого, у більшості регіонів пройдуть опади.

Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.