Зеленський: Україна зміцнює партнерські відносини для глобальної продовольчої безпеки
Президент України Володимир Зеленський підкреслив важливість партнерства з країнами світу під час Саміту “Зерно з України”.
Сьогодні Президент України Володимир Зеленський провів змістовну дискусію із журналістами з країн Африки, Латинської Америки та інших регіонів світу під час Саміту “Зерно з України”. Серед учасників були представники Демократичної Республіки Конго, Танзанії, Сенегалу, Камеруну, Нігерії, Гани, Південної Африки, Гвінеї, Чаду, Кенії та Бразилії. Головна увага була зосереджена на розширенні співпраці задля подолання глобального голоду та зміцнення продовольчої безпеки.
“Україна цінує свої партнерські відносини з країнами по всьому світу й залишається відданою своїй ролі надійного донора глобальної продовольчої безпеки”, — наголосив Зеленський.
За словами Президента, Україна не лише постачає зерно, але й готова ділитися своїм досвідом, впроваджувати інновації, розвивати переробну інфраструктуру та сприяти економічному зростанню країн-партнерів. Це створює робочі місця, підвищує добробут громад і сприяє зміцненню торговельних зв’язків.
“Що більше ми розвиваємо виробництво продуктів харчування у наших країнах, то більше переваг це дає нашим народам, посилюючи продовольчу безпеку та покращуючи добробут наших громад”, — підкреслив Зеленський.
Президент подякував журналістам за активну участь у дискусії та висловив переконання, що разом можливо створити стабільніше майбутнє, в якому продовольча безпека стане загальним правом, а не привілеєм.
- Президент РФ Володимир Путін має за мету витіснити українські війська з Курської області до 20 січня 2025 року – дати інавгурації президента США, зауважив Президент України Володимир Зеленський під час 3-ї Міжнародної конференції з продовольчої безпеки “Grain from Ukraine”.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.