Зеленський відкинув ідею присутності ОБСЄ замість військового контингенту
Джерело: пресконференція Володимира Зеленського у Парижі
27 березня, перебуваючи з візитом у Парижі, президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна виступає проти присутності ОБСЄ, позаяк Київ не бачить у цьому гарантій безпеки.
В ОБСЄ немає відповідного мандату, і росіяни їх не бояться.
Наша позиція щодо ОБСЄ при всій повазі. А ми не хочемо просто присутності ОБСЄ. Це не є гарантіями безпеки, у них є свій функціонал, але у них немає відповідного мандату. Просто немає, як у військового контингенту. І росіяни їх не бояться, — пояснив Зеленський після переговорів з лідерами “коаліції охочих”, де обговорювалися шляхи зупинення війни та посилення довготривалої військової підтримки України.
Раніше стало відомо, що в Європі зусилля зі створення механізмів безпеки для України зміщуються від відряджання миротворців до інших альтернатив.
Франція, яка тісно співпрацює з Великою Британією над розробкою варіантів, у четвер, 27 березня, прийматиме 30 лідерів і делегацій з близько 30 країн, які стали частиною “коаліції охочих”.
Але в той час, як Лондон і Париж вже кілька тижнів працюють над планом відряджання тисяч військових в Україну, щоб допомогти забезпечити майбутнє припинення вогню, дипломати кажуть, що зростає розуміння того, що миротворча місія — не найімовірніший результат.
Водночас президент Франції Емманюель Макрон заявив, що запропоновані миротворчі сили будуть здатні дати відсіч російському вторгненню, якщо Москва вирішить знову напасти на Україну.
Своєю чергою, представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що розміщення миротворчих сил на території України може призвести до прямого зіткнення між Росією та НАТО.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер запропонував створити “коаліцію охочих” для підтримки мирної угоди в Україні, проте ця ініціатива викликала значний скептицизм серед військових експертів.
- Дипломати з Пекіна звернулися до ЄС щодо участі у миротворчому контингенті в Україні.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.