Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство

Джерело: президент України Володимир Зеленський у вітанні з нагоди Дня соборності

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради України законопроєкт про впровадження інституту множинного громадянства. Глава держави оголосив про це під час свого привітання з нагоди 105-ї річниці Дня Соборності України.

За його словами, цей проєкт закону надасть змогу ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадити інститут множинного громадянства.

Він додав, що це надасть можливість мати громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу, окрім громадян країни-агресора. Зеленський подякував всім, хто, залишивши рідну землю під час еміграції, надалі підтримує Україну з інших країн світу.

Президент також зазначив важливість цього рішення для іноземних добровольців, які встали на захист України, наголосивши, що Україна стане для них другим домом.

“Для всіх, хто зможе відчути, що бути в Україні означає бути вдома. Не туристами, а громадянами. Великої, соборної, єдиної України. За свободу якої ми боремося. Б’ємося за право бути українцями. І відповідне рішення – один з елементів такої свободи, одна з можливостей реалізації такого права. Права бути українцем”, – наголосив Зеленський.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте, Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.