Зеленський вимагає від Сирського план, аби уникнути застою на полі бою — CNN

Джерело: CNN

Політичне керівництво України тисне на нового головнокомандувача Олександра Сирського у питані розробки плану дій, який би забезпечив активність на фронті, не призводячи до “застою” та масштабної мобілізації населення.

Київ прагне уникнути додаткової критики, оскільки у Верховній Раді розглядається новий законопроєкт про мобілізацію. Також уряд намагається уникнути опису бойових дій як “патової ситуації”, бо це може негативно вплинути на міжнародну підтримку в критичний момент.

CNN повідомляє, що Сирському необхідно представити план дій у контексті зростаючого тиску з боку ворога та досягнень останнього на Авдіївському напрямку.

Валерія Залужного звільнили частково через те, що він охарактеризував війну як “патову” після того, як очікуваний контрнаступ минулого року не приніс жодних успіхів. Президента Володимира Зеленського також розгнівили припущення Залужного про те, що для зміни ситуації потрібна значна мобілізація. Хоча головнокомандувач армії зазначив, що не вказував конкретних цифр, його асоціювали з ідеєю про необхідність півмільйона нових солдатів.

Незалежно від того, скільки призовників запросив Сирський — дані з багатьох фронтових місць продовжують свідчити про те, що чисельність російських військ має вагоме значення.

Також представники армії заявили, що на сьогодні гостро відчувається ще один серйозний недолік – недостатні запаси боєприпасів.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.