Зеленський закликав військове керівництво не втручатись у політику

Джерело: інтерв’ю Зеленського для The Sun

Президент України Володимир Зеленський вважає, що військове керівництво, яке прагне зайнятись політикою, не повинне займатися війною.

На думку глави держави, якщо військовий захоче почати політичну кар’єру – він має право на це. Однак за умови, що він припинить займатися війною.

“Якщо ви керуєте війною, маючи на увазі, що завтра ви будете займатися політикою або виборами, то на словах і на передовій ви поводитеся як політик, а не як військовий, і я вважаю, що це величезна помилка”, – зазначив президент.

Зеленський пояснив, що в такому випадку солдати можуть виявити непокору, що є небезпечним для країни.

“При всій повазі до генерала Залужного і до всіх командирів, які перебувають на полі бою, є абсолютне розуміння ієрархії, і це все, і не може бути два, три, чотири, п’ять. Відповідно до закону, і під час війни це не може навіть обговорюватися. Це не веде до єдності нації”, – зазначив президент.

Зеленський додав, що у 2014 році, після Євромайдану, чимало політичних сил хотіли залучити до своїх лав військових, що, на думку президента було великою помилкою.

  • Президент України Володимир Зеленський повідомив, що у Росії “дуже хочуть” усунути його з посади вже до кінця 2023 року.

Посол України у Сполучних Штатах Оксана Маркарова пояснила, чому президент України Володимир Зеленський скасував запланований виступ перед сенаторами США на таємному брифінгу.

В Україні триває 651-ша доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили понад 335 тисяч російських військових.

Протягом минулої доби відбулося 97 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 4 ракетних та 104 авіаційних удари, здійснив 101 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Вночі 6 грудня російські окупанти атакували Україну 48 ударними безпілотниками типу “Shahed”. З них 41 було збито силами протиповітряної оборони.

30 листопада чотири турецькі винищувачі F-16 прибули на 86-ту авіабазу Борча в Румунії, щоб вперше взяти участь у розширеній місії НАТО з контролю за повітрям на півдні.