Зеленський запропонував на законодавчому рівні позбавляти зрадників держнагород
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
Президент Володимир Зеленський ініціював законопроєкт, що регламентує позбавлення державних нагород за популяризацію чи пропаганду держави-агресорки або вчинення інших протиправних дій проти України.
Зеленський повідомив, що це стосується тих, хто отримував державні нагороди України, зокрема Героя України, ордену “За заслуги” тощо, “але обрав для себе не Україну — обрав ворога і зараз підтримує Росію так чи інакше, або взагалі перебуває на її території”.
Потрібен правовий механізм реального позбавлення таких осіб усіх державних нагород і почесних звань. Вони заслуговують тільки на одне “звання”: зрадники. А “нагородою” їм буде відповідальність перед Україною і нашими людьми за все скоєне проти України, проти нашої держави, проти нашої незалежності, – наголосив Зеленський.
Глава держави закликав Верховну Раду розглянути цей законопроєкт уже найближчим часом.
- Голова СБУ Василь Малюк повідомив, що українським спецслужбам відомі деталі ліквідації низки зрадників України на території РФ, а також російських терористів, що катували українських оборонців.
- Виконавиця українського походження Anna Asti, що нині займається карʼєрою в РФ, перевела десять тисяч доларів на допомогу сім’ям загиблих та постраждалих під час стрілянини у ТЦ Crocus City Hall у Підмосков’ї.
- Нині вже громадянка РФ, співачка українського походження Таїсія Повалій зробила нову заяву на підтримку повномасштабного вторгнення росіян в Україну.
- Судитимуть керівника забороненої партії “Наші”, екснардепа Євгена Мураєва, який причетний до підривної діяльності на користь РФ. Йому загрожує до 15 років ув’язнення.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.