Зеленський зустрівся з міністром оборони Швеції: обговорили підписання безпекової угоди

Джерело: пресслужба Офісу Президента

Президент України Володимир Зеленський в суботу, 24 лютого, провів зустріч з міністром оборони Швеції Полом Йонсоном, який прибув з візитом до України.

Фото: Офіс Президента

Зеленський подякував Швеції за підтримку України, зокрема за нещодавно оголошений новий пакет військової допомоги на суму близько 7,1 мільярда шведських крон (приблизно 680 мільйон доларів). Нагадаємо, що цей пакет допомоги став найбільшим від Швеції з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Під час зустрічі президент України та було обговорено перспективи налагодження спільного виробництва зброї та міністр оборони Швеції обговорили майбутні двосторонні переговори щодо підписання угоди про гарантії безпеки.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.