«Зернова суперечка» Польщі з Україною допомагає Путіну – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Зернова суперечка між Україною та Польщею не вигідна нікому, окрім президента Росії Володимира Путіна.

Як зауважили у виданні, експорт України має вирішальне значення для здатності РФ вести війну на виснаження.

“ЄС був правий, бажаючи зняти заборону на імпорт п’яти країн, який не тільки завдав шкоди Києву, але і порушив принципи спільного ринку. У той же час Брюсселю необхідно збалансувати підтримку України з інтересами країн-членів ЄС, навіть колючих з авторитарним ухилом”, – йдеться в матеріалі.

Зазначено, що в короткостроковій перспективі у ЄС в обставинах, що склалися, немає іншого вибору, окрім як надати більше прямих субсидій фермерам, які зазнають збитків від українського імпорту.

“У довгостроковій перспективі ЄС потрібно інвестувати, щоб допомогти Польщі та іншим країнам модернізувати свої транспортні та складські потужності. Польща повинна пам’ятати, що підтримка України служить її власним економічним інтересам та інтересам безпеки”, – вказано в статті.

На думку співрозмовників видання, враховуючи величезну важливість Польщі для оборони України – і власної безпеки Європи – швидке дипломатичне вирішення спору набагато краще конфліктів та загроз судових розглядів. Ціна може бути високою, але втрати будуть тільки більше, якщо союзники будуть діяти в протилежних напрямках”, – мовиться в публікації.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

Минулої доби, 21 травня, російські загарбники атакували низку житлових кварталів населених пунктів Херсонської області та місто Херсон, внаслідок чого вісім людей зазнали поранень, серед них дитина.

У Силах Спеціальних Операцій ЗСУ повідомили про здобутки українських спецпризначенців на фронті. Так, на одному з операційних напрямків оператори 3-го окремого полку ССО за три тижні розбили пів дивізіону зенітно-ракетних комплексів “Бук” росіян.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас закликала партнерів по НАТО дозволити своїм військовим інструкторам розгортати тренувальні місії українських оборонців безпосередньо на території України.