Згідно зі звітом вчених, у пластиці виявили понад 4000 токсичних хімікатів

Джерело: The Independent

Вчені склали список з понад 16 000 хімічних речовин, присутніх у пластикових виробах, і виявили, що понад 4 000 з них небезпечні для здоров’я людини та навколишнього середовища.

Дослідники, які протягом року аналізували дослідження й описали результати у звіті PlastChem, відсортували хімічні речовини, що використовуються в пластмасі, залежно від їхнього впливу на навколишнє середовище та здоров’я. 

Огляд виявив, що пластикових хімічних речовин є більше, ніж було відомо раніше. До того ж дослідники зазначають, що понад 400 хімічних речовин, зазначених у звіті, містяться в кожному широко використовуваному пластиковому виробі.

У звіті PlastChem також виявилося, що дані про небезпеку для понад 10 000 хімічних речовин, які використовуються в пластмасовій промисловості, недоступні, а для понад 9 000 сполук не було загальнодоступної інформації про те, в яких продуктах вони використовуються.

“Звіт PlastChem є тривожним дзвінком для політиків і промисловості. Нам потрібно більше прозорості та кращого управління хімічними речовинами, що викликають занепокоєння в пластиці”, – сказав співавтор звіту з Норвезького університету науки і технологій (NTNU)  Ханс Петер Арп.

Вчені закликали до нових підходів для регулювання хімічних речовин із пластику.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростаючу геополітичну напруженість та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

У Мілані італійська поліція здійснила арешт 13 охоронців тюрми, зокрема 12 з них працювали у в’язниці для неповнолітніх Чезаре Беккаріа. Їх підозрюють у катуванні та жорстокому поводженні з молодими ув’язненими.