«Жінці на селі важливо не лише відновлювати, але й розвиватися» – Олена Швидка

22 листопада у Києві стартував 7 Український Жіночий Конгрес – платформа, призначена для формування порядку денного країни у сфері ґендерної рівності. Тема Конгресу — “Жіноче лідерство. Час відновлення. Час відбудови.”

Однією зі спікерок була голова Іванівської ОТГ Чернігівської області (село Ягідне) – Олена Швидка. На початку російського вторгнення село було окуповане, місцеві жителі пережили полон, вбивства, тортури та знищення майна.

Олена Швидка назвала цей період пеклом і наголосила: жителі громади не здалися. Коли в село зайшли ЗСУ та звільнили місцевих, вона відразу ж на наступний день організувала гуманітарний штаб, очолений жінками-підприємницями:

“Наступного дня після деокупації я зібрала громадян та організувала гуманітарний штаб, очолений жінками-підприємницями. Ми стали допомагати людям, організовуючи надання продуктів, медичних препаратів і засобів гігієни. Сьогодні я розповідаю цю історію не лише як голова громади, але і як жінка, яка переконалася в силі жіночого лідерства та рішучості. Жінки-підприємниці нашої громади виявилися нев’янущим джерелом сили, яке допомогло нам вижити”.

Вже у квітні 2022 жінки з гуманітарного штабу почали прибирати та відновлювати житло жителів Ягідного, попри опір нерозуміння деяких земляків:

“Багато хто питав: “Навіщо вам це, в умовах війни?” Але я розуміла, що кожен має право на свій дім, свій дах над головою. Ми робили це для тих людей, які залишилися вдома”.

Зараз громада, очолювана Оленою Швидкою, постійно збирає допомогу для регіонів, які її найбільше потребують, і допомагає воїнам на фронті. Але обмежуватися цим вона не збирається:

“Однак я розумію, що відбудова — це лише початок. Жінці на селі важливо не лише відновлювати, але й розвиватися. Я вважаю, що потрібно вчити людину вудкою, а не давати рибу”.

“Мій будинок був розбомблений, бабуся померла під час окупації, а дядько був розстріляний і згорів у будинку. З одного боку, мої рідні дивилися на мене скорботними очима, питаючи, що ми робитимемо. З іншого боку, тисячі незнайомців теж звертались до мене із запитанням, як подолати цю трудність. Тоді я розуміла, що якщо не я, то хто? Я щиро вдячна моїм співгромадянам, які залишилися поруч. Ми разом подолаємо цей шлях, бо, зрештою, хто, як не ми, жінки, повинні тримати оборону тут, в тилу, коли чоловіки захищають наш кордон”, – розповіла вона.

  • Світлана Свідеська-Лоб – депутатка двох скликань територіальної громади Хмельницької області. У першому скликанні була головою освітньої комісії, у другому – бюджетної комісії. Одначе, основною роллю та покликанням жінка вважає статус матері полоненого захисника Маріуполя, заради якого вона покинула свою роботу в ОТГ.
  • Онлайн-трансляція Конгресу доступна на вебсайті УЖК www.womenua.today та сторінках у соцмережах. Детальніше про Український Жіночий Конгрес читайте за посиланням.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.