Журналісти New York Times розповіли, як живуть українці в прифронтових містах

Джерело: New York Times

За словами журналістів американської газети, жителі прифронтових міст і сіл переживають артилерійські обстріли майже щодня.

Українці, які відмовилися залишати дім, попри близькість лінії фронту, зазнають численних випробувань. Багато хто вирішив не виїжджати через догляд за хворими родичами або тваринами, інші кажуть, що дуже люблять свій дім, йдеться в матеріалі.

Фото: NYT

Зазначається, що мешканці Херсона та навколишніх сіл уже пережили російську окупацію, холодну зиму без електрики, а також майже щодня переживають артилерійські обстріли ЗС РФ.

Видання пише, що дехто виїхав ще в той час, коли їхній дім був окупований, але після звільнення – повернувся додому. Нині в Херсоні проживає близько 60 тисяч осіб, хоча до початку повномасштабного вторгнення РФ цифра була в п’ять разів більшою.

Донецька область

Як розповіли в тижневику, на Донеччині, незважаючи на бойові дії, що тривають, продовжують працювати вугільні шахти. За словами шахтаря із Покровська Володимира Кирилова, він не чує обстрілів, коли перебуває під землею, але все одно думає про війну.

Фото: NYT

“Як я міг забути про війну там, унизу, якщо там, нагорі, моя сім’я, діти і моя мати, яка одна?” – наголосив він.

Чоловік додав, що він намагається не затримуватися на роботі, щоб якнайшвидше повернутися до рідних або хоча б зателефонувати їм, щоб дізнатися, як у них справи.

Фото: NYT

Харківська область

Неподалік від Харкова люди живуть у зоні ураження російської артилерії. Українські солдати вважають деяких мирних жителів, що залишилися, тими, хто чекає на прибуття ЗС РФ.

Однак, як зазначається, є й ті, хто вирішив виїхати. Так, восени минулого року село Ізюмське в Харківській області вирішила покинути 78-річна Галина Стичних. Вона чекала команду Червоного Хреста перед своїм будинком. У своєму будинку вона жила протягом 50 років.

“Ми взяли тільки одяг”, – розповіла вона.

Фото: NYT

Запорізька область

За словами журналістів, у Гуляйполі залишилося близько 1500 жителів. Як розповіла місцева мешканка, 79-річна Галина Люшанська, вона отримує пенсію в розмірі приблизно 100 доларів на місяць. Це її єдиний дохід зараз. Раніше вона працювала на кінній фермі, проте більшої частини тварин уже немає. Галині допомагає 50-річна донька. Жінки покладаються на допомогу волонтерів, щоб зігріватися, коли настає зима.

Галина розповіла, що не очікує допомоги від посадовців. Повномасштабна війна триває вже третій рік. Жінка впевнена, що життя для неї та інших українців, які залишилися вдома поруч із лінією фронту, ставатиме лише складнішим.

Фото: NYT

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.