Житомирська компанія постачала газові котли для потреб Міноборони РФ
Джерело: СБУ
Служба безпеки ліквідувала ще одну схему обходу санкцій на постачання української продукції до РФ. Викрили зловмисників, котрі продавали оптові партії вітчизняних систем опалення для потреб міноборони РФ.
До організації оборудки причетний керівник відділу збуту житомирської компанії, яка виробляє теплові котли та конвектори.
З травня 2022 року український виробник приховано продавав продукцію російським підприємствам, які співпрацюють з урядовими структурами РФ. Серед головних замовників української фірми була компанія в Курську, яка постачала системи опалення до військових санаторіїв країни-агресора.
Для уникнення санкцій фігуранти спершу відправляли українську продукцію до афілійованих фірм на території Євросоюзу і Центральної Азії. Звідти товар реекспортували до підконтрольного підприємства в Білорусі, а згодом — в РФ.
За такою “схемою” фігуранти переправили до РФ декілька оптових партій українських систем обігріву на 65 млн гривень.
Нині зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Раніше Служба безпеки України викрила схему обходу санкцій, через яку українське хімічне підприємство в Черкасах постачало продукцію до Росії. З 2022 по 2024 рік було нелегально переправлено продукцію на суму 1,8 мільйона доларів.
- Служба безпеки України викрила на Дніпропетровщині підприємство, яке допомагало Росії у створенні лабораторій для розробки ядерної зброї.
- Контррозвідка Служби безпеки України затримала у Харкові 72-річного вченого-механіка, який сприяв вдосконаленню російських дронів-камікадзе “Шахед” для військово-промислового комплексу РФ.
- Співробітники Служби безпеки України затримали колаборантку, яка допомогла РФ провести псевдовибори на тимчасово захопленій території Запоріжжя.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.