Зі Швейцарії депортували трьох українців за скоєння злочинів

Джерело: NZZ

Швейцарія депортувала трьох громадян України, засуджених за, ймовірно, тяжкі злочини. Їх видворили з країни спеціальним рейсом, який вилетів з аеропорту Цюріха вранці 30 жовтня.

Які саме злочини вчинили громадяни України – невідомо, але, ймовірно, йдеться саме про важкі, оскільки за дрібні порушення зазвичай не депортують. Детальної інформації щодо них не надавали. Після прибуття до Польщі громадян транспортують до України, проте деталі щодо перетину кордону й подальшої долі залишаються невідомими.

Як повідомляє Державний секретаріат з питань міграції Швейцарії (SEM), депортовані особи – люди, засуджені за вагомі правопорушення, серед яких розбій, незаконне позбавлення волі або заподіяння тілесних ушкоджень. Всі злочини були скоєні на території кантону Цюріх.

Представник кантональної служби безпеки Маріо Фер висловився на підтримку такого підходу. SEM підтверджує, що у випадку із засудженими злочинцями перевірка обґрунтованості повернення не вимагається, а також додали, що ймовірний військовий призов не є причиною для перешкоди депортації.

Додамо, що рішення Швейцарії депортувати громадян України, які вчинили тяжкі злочини, є першим прецедентом з початку війни у 2022 році.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.