«Зливав» дані окупантам на початку війни: мешканця Сумщини відправили за ґрати на 15 років

Джерело: СБУ

Суд засудив до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна мешканця Сумщини, який шпигував для ФСБ і передавав ворогу дані про українських військових на початку повномасштабного вторгнення.

Мова про завербованого ФСБ 47-річного мешканця прикордоння області, який “зливав” окупантам локації Сил оборони на початку повномасштабної війни.

Контррозвідка СБУ затримала зловмисника влітку 2022 року, коли він готувався провести дорозвідку поблизу укріпрайонів північних кордонів Сумщини.

За даними слідства, зрадник потрапив у поле зору російських спецслужбістів під час своїх комерційних поїздок до РФ ще до 24 лютого 2022 року.

Після початку повномасштабної агресії РФ з чоловіком зв’язався співробітник ФСБ, який визначив йому агентурні завдання.

Щоб виконати їх, зловмисник обходив прикордонну місцевість, відстежував позиції українських оборонців, позначав їх на гугл-картах та “звітував” кураторові.

Отримані розвіддані рашисти використовували для артилерійських та авіаційних атак на пункти базування та маршрути переміщення Сил оборони.

Надалі ФСБ планувала залучити свого агента до вчинення диверсій на території північно-східного регіону України.

Під час обшуків у зловмисника вилучили пів кілограма вибухових речовин та мобільні телефони, з яких він контактував з окупантами.

Також виявлено факти поширення ним прокремлівської пропаганди серед знайомих односельців.

Суд визнав зловмисника винним за декількома статтями Кримінального кодексу, зокрема ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

  • Контррозвідка СБУ затримала ще двох агентів ФСБ, які коригували повітряні удари РФ по Києву. Для наведення ворожих атак вони встановлювали 4G-камери з віддаленим доступом для окупантів.
  • Контррозвідка СБУ затримала двох агентів ФСБ, які коригували ракетно-дронові атаки РФ по Одеській та Кіровоградській областях.
  • Військова контррозвідка Служби безпеки затримала у Хмельницькому агента ФСБ. Зловмисник наводив ракетно-дронові удари РФ по об’єктах військової та критичної інфраструктури у західному регіоні України.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.