ЗМІ: Словенія таємно надала допомогу Україні в озброєнні у часи нагальної потреби

Джерело: 24UR

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

Зауважується, що Словенія надіслала на потреби Сил оборони 26 бойових броньованих машин-амфібій BOV, три бойові машини піхоти М80А, Humvee та нову партію безпілотників.

Окрім цього, Україна також отримала гвинтівки, боєприпаси, зенітні гармати Zastava M55, амуніцію та каски.

Враховуючи свій розмір, Словенія надала Україні величезну військову, гуманітарну та грошову допомогу.

Варто додати, що раніше країна приєдналася до очолюваної Чехією ініціативи для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України за межами Євросоюзу. У межах свого внеску уряд Словенії забезпечить виділення одного мільйона євро.

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.

21 липня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7620 росіян та знищили 1391 одиницю озброєння та військової техніки.