Знаменитості зробили слово «маніфест» словом 2024 року
Джерело: The Guardian
“Маніфест”, що означає мріяти або хотіти щось створити, Кембридзький словник назвав словом 2024 року після сплеску популярності в соціальних мережах, натхненного знаменитостями.
Як прикметник, слово означає “ясний” або “очевидний” й бере свій початок в англійській мові принаймні з 1300-х років. Однак рішення словника ґрунтується на його новітньому значенні як дієслова, яке свідчить про силу візуалізації й позитивне мислення для здійснення мрій.
Вендалін Ніколс, менеджерка із видавництва Кембридзького словника, сказала, що слова manifest “помітно зросли в пошуках” цього року, оскільки його шукали 130 000 разів на вебсайті Кембридзького словника.
“Його використання значно розширилося в усіх типах ЗМІ через події 2024 року, і це показує, як значення слова можуть змінюватися з часом”, — сказала вона.
- Британський словник Collins назвав “brat” словом 2024 року. В оригінальному значенні – це дитина, часто невихована, така, що дратує. Також його можна перекласти як “бунтар” чи “бешкетник”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що не буде враховувати позицію Кремля у питанні можливого вступу України до НАТО. Він наголосив, що альянсу не варто ставати залежними від Москви у цьому питанні.
23 січня у роботі чат-бота ChatGPT та систем OpenAI стався глобальний збій. Сервіс наразі недоступний для користувачів.
У Вінницькій області поліція розслідує обставини побиття 12-річної дитини, яке зняли на відео та поширили у соцмережах.
Представниця російського МЗС Марія Захарова пригрозила “неконтрольованою ескалацією” у випадку розгортання іноземних військ в Україні для контролю за дотриманням потенційної мирної угоди.
Детектив Національного антикорупційного бюро України Андрій Денисюк, який займався розслідуванням зловживань у закупівлях дронів, звільнився. Він розіслав колегам лист, в якому пояснив причини свого звільнення.