Знаменитості зробили слово «маніфест» словом 2024 року

Джерело: The Guardian

“Маніфест”, що означає мріяти або хотіти щось створити, Кембридзький словник назвав словом 2024 року після сплеску популярності в соціальних мережах, натхненного знаменитостями.

Як прикметник, слово означає “ясний” або “очевидний” й бере свій початок в англійській мові принаймні з 1300-х років. Однак рішення словника ґрунтується на його новітньому значенні як дієслова, яке свідчить про силу візуалізації й позитивне мислення для здійснення мрій.

Вендалін Ніколс, менеджерка із видавництва Кембридзького словника, сказала, що слова manifest “помітно зросли в пошуках” цього року, оскільки його шукали 130 000 разів на вебсайті Кембридзького словника.

“Його використання значно розширилося в усіх типах ЗМІ через події 2024 року, і це показує, як значення слова можуть змінюватися з часом”, — сказала вона.

  • Британський словник Collins назвав “brat” словом 2024 року. В оригінальному значенні – це дитина, часто невихована, така, що дратує. Також його можна перекласти як “бунтар” чи “бешкетник”.

20 травня Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодили контракт на 5,5 мільйона євро для підтримки діяльності “Радіо Свобода”.

Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.