«Зрозумілий і детальний» план закінчення війни буде готовий цього року – Зеленський

Джерело: Президент України Володимир Зеленський/Telegram

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна працює над “зрозумілим і детальним” планом закінчення війни, який буде готовий цього року.

Про це він заявив сьогодні, 28 червня, під час брифінгу зі словенською колегою Наташею Пірц Мусар.

Президент зазначив, що після мирного саміту Київ працює над трьома детальними планами, які стосуються енергетики, продовольчої безпеки та обміну. Ці плани будуть підготовлені найближчим часом. Також буде розроблений загальний план для інших пунктів української формули миру, який потім представлять партнерам.

“Для нас дуже важливо показати план закінчення війни, який буде підтриманий більшістю світу. Це дипломатичний шлях, над яким ми працюємо. Окрім цього, як я вам сказав, не все залежить від нас”, – додав він.

Зеленський заявив, що Україна збільшує виробництво технологій, дронів, артилерії та засобів радіоелектронної боротьби, щоб бути сильнішою на полі бою. Для країни це важливо, оскільки Росія розуміє лише мову сили.

“Тобто, це дві паралельні речі: бути сильними на полі бою і розробити зрозумілий план, детальний план, і він буде готовий у цьому році”, – відзначив Президент України.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.