ЗСУ на фронті знищують більше росіян, аніж мобілізує РФ – ISW

Джерело: ISW

В Інституті вивчення війни зауважили, що зараз втрати окупантів на фронті у живій силі можуть перевищувати кількість мобілізованих за місяць росіян.

Такі підрахунки експерти зробили відповідно до заяв української сторони та враховуючи темпи мобілізації у Росії.

Зокрема 7 грудня речник командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітоьо повідомив, що у листопаді війська РФ втратили близько 11 000 бійців на Лиманському, Куп’янському та Бахмутському напрямках (мовиться про загиблих та поранених).

Оскільки наступальні темпи росіян на цих трьох напрямках значно нижчі, аніж на Авдіївському напрямку, можна припустити, що навколо Авдіївки втрати окупантів ще вищі.

Раніше українські офіційні особи повідомляли, що російські сили втратили 5000 військовослужбовців убитими та пораненими поблизу Авдіївки та Мар’їнки у період 10-26 жовтня, коли почались активні штурми Авдіївки.

Зараз російські війська проводять масові штурми під керівництвом піхоти, щоб захопити Авдіївку, очевидно, намагаючись зберегти бронетехніку, попри ризик ще більших втрат у живій силі.

В Україні також повідомили, що війська РФ зазнають втрат не лише під час наступу, а й під час оборони. Зокрема на лівобережжі Херсонщини з 17 жовтня по 17 листопада було вбито та поранено понад 1200 та понад 2200 росіян відповідно.

Українські війська також продовжують контрнаступальні операції в західній Запорізькій області та, ймовірно, завдадуть аналогічних втрат обороняючись російським військам на цій ділянці фронту.

Водночас в ISW наголосили, що не можуть підтвердити дані України щодо втрат РФ, проте якщо вони вірні – це свідчить, що російські операції в Україні загалом виснажливі, незалежно від того, настають чи обороняються росіяни.

Враховуючи дані російської та української сторін про те, що за місяць у РФ мобілізують від 20 000 дот 40 000 тисяч чоловіків, то така кількість може бути нижчою, аніж поточний рівень втрат РФ в Україні.

Навесні та влітку 2023 року українські посадовці повідомили, що Росія набирає приблизно 20 000 осіб за допомогою криптомобілізації на місяць.

Українські офіційні особи повідомили, що угруповання російських сил уздовж фронту Харківська-Луганська область майже не змінилося з літа 2023 року, що свідчить про те, що направлення нового персоналу в цей район компенсує втрати Росії, але не збільшує чисельність цього угруповання.

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв раніше стверджував, що російські військові набрали 42 000 військовослужбовців у період з 9 листопада по 1 грудня.

Українські дані щодо втрат росіян свідчать про те, що місячні втрати росіян можуть перевищувати цифру 20 000 щомісяця та може бути навіть близькою до значно вищої цифри Медведєва.

Російські операції в Україні нещодавно спонукали російське військове командування спішно направити в Україну новостворені та малочисельні формування для посилення ділянок фронту, перешкоджаючи довгостроковим зусиллям з формування оперативних і стратегічних резервів і реструктуризації російських сухопутних сил.

Цифри вербування та втрат, ймовірно, коливаються протягом року, і всі доступні дані, ймовірно, перебільшені.

Повідомлені цифри збігаються з умовами на полі бою, однак, як і інші українські звіти про те, що російські військові змогли лише підтримувати поточний рівень укомплектованості в Україні, попри, як повідомляється, високу кількість новобранців.

Великі російські втрати, ймовірно, перешкодять російським силам повністю поповнити та відновити існуючі підрозділи в Україні та сформувати нові оперативні та стратегічні резерви, якщо російські зусилля з формування збройних сил продовжуватимуться нинішніми темпами, а російські військові продовжуватимуть операції.

Проте Росія, схоже, здатна продовжувати поглинати такі втрати та компенсувати їх новими кадрами, доки президент РФ Володимир Путін бажає та здатний поглинати внутрішні наслідки.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.