ЗСУ отримали новий імпульс контрнаступу після надання США касетних боєприпасів — WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

Контрнаступ Сил оборони отримав новий імпульс у місії повернення власних теренів від російської окупації. Основними перепонами на шляху деокупації залишаються щільні мінні поля та переважаюча авіація РФ.

Збройні сили України нині можуть використовувати касетні снаряди, які випускають десятки дрібних бомб і можуть завдати шкоди на більшій території, ніж звичайні артилерійські снаряди. Своєю чергою це уражає скупчення російської піхоти, групи транспортних засобів та інші цілі, що розчищає шлях для наступальних операцій.

Мінні поля та російська авіація перешкоджали використанню танків і бронетехніки, наданих Заходом, для досягнення і прориву позицій російських військ, що зміцнилися. У деяких місцях завдяки касетним боєприпасам вдалося просунутися, поєднуючи їх зі зміною тактики.

“Касетні бомби хороші. Вони ефективні, – сказав командир розвідувальної роти капітан Анатолій Харченко. “Але росіяни глибоко закопалися і швидко навчаються”.

За його словами, траншеї можуть бути глибиною понад 2 метри. Росіяни теж пристосовуються до уникнення великих втрат, розосереджуючи свої війська.

Поки ЗСУ не дісталася найпотужніших російських оборонних споруд, низки траншей, танкових пасток та інших загороджень. Ймовірно, для прориву цих рубежів Україна потребуватиме Leopard-2 та іншої західної бронетехніки, щоб прорвати ці рубежі.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Європі потрібна нова стратегія підтримки України у боротьбі з Росією, оскільки нинішня тактика деескалації неефективна.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 19 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

Внаслідок обстрілу житлового кварталу Костянтинівки двоє людей загинули, ще двох поранено. Нині прокуратура розпочала розслідування за фактом воєнного злочину (ч. 2 ст. 438 КК України).

Національний банк України офіційно підтвердив, що в українській банківській системі досі використовується програмне забезпечення російського та білоруського походження. У телеграмі №57−0008/86444 регулятор наголосив на суттєвих ризиках та вимагає від банків прозвітувати про розв’язання проблеми протягом 21 дня.

18 листопада президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №11225 про удосконалення роботи МСЕК.