ЗСУ отримали новий імпульс контрнаступу після надання США касетних боєприпасів — WSJ
Джерело: The Wall Street Journal
Контрнаступ Сил оборони отримав новий імпульс у місії повернення власних теренів від російської окупації. Основними перепонами на шляху деокупації залишаються щільні мінні поля та переважаюча авіація РФ.
Збройні сили України нині можуть використовувати касетні снаряди, які випускають десятки дрібних бомб і можуть завдати шкоди на більшій території, ніж звичайні артилерійські снаряди. Своєю чергою це уражає скупчення російської піхоти, групи транспортних засобів та інші цілі, що розчищає шлях для наступальних операцій.
Мінні поля та російська авіація перешкоджали використанню танків і бронетехніки, наданих Заходом, для досягнення і прориву позицій російських військ, що зміцнилися. У деяких місцях завдяки касетним боєприпасам вдалося просунутися, поєднуючи їх зі зміною тактики.
“Касетні бомби хороші. Вони ефективні, – сказав командир розвідувальної роти капітан Анатолій Харченко. “Але росіяни глибоко закопалися і швидко навчаються”.
За його словами, траншеї можуть бути глибиною понад 2 метри. Росіяни теж пристосовуються до уникнення великих втрат, розосереджуючи свої війська.
Поки ЗСУ не дісталася найпотужніших російських оборонних споруд, низки траншей, танкових пасток та інших загороджень. Ймовірно, для прориву цих рубежів Україна потребуватиме Leopard-2 та іншої західної бронетехніки, щоб прорвати ці рубежі.
- За словами аналітиків, новітні тактики НАТО, які були швидко впроваджені в українських військах, не дали бажаного результату, оскільки Україна не домінує в небі. Тому українська армія вирішила повернутися до вже “добре знайомої і перевіреної доктрини”, здатної прорвати укріплену російську оборону.
- За інформацією аналітиків Інституту вивчення війни, імовірно, що українські військові здійснили обмежений рейд через річку Дніпро та висадились на лівому березі Херсонської області, який тимчасово окупований росіянами.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.