ЗСУ отримали новий імпульс контрнаступу після надання США касетних боєприпасів — WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

Контрнаступ Сил оборони отримав новий імпульс у місії повернення власних теренів від російської окупації. Основними перепонами на шляху деокупації залишаються щільні мінні поля та переважаюча авіація РФ.

Збройні сили України нині можуть використовувати касетні снаряди, які випускають десятки дрібних бомб і можуть завдати шкоди на більшій території, ніж звичайні артилерійські снаряди. Своєю чергою це уражає скупчення російської піхоти, групи транспортних засобів та інші цілі, що розчищає шлях для наступальних операцій.

Мінні поля та російська авіація перешкоджали використанню танків і бронетехніки, наданих Заходом, для досягнення і прориву позицій російських військ, що зміцнилися. У деяких місцях завдяки касетним боєприпасам вдалося просунутися, поєднуючи їх зі зміною тактики.

“Касетні бомби хороші. Вони ефективні, – сказав командир розвідувальної роти капітан Анатолій Харченко. “Але росіяни глибоко закопалися і швидко навчаються”.

За його словами, траншеї можуть бути глибиною понад 2 метри. Росіяни теж пристосовуються до уникнення великих втрат, розосереджуючи свої війська.

Поки ЗСУ не дісталася найпотужніших російських оборонних споруд, низки траншей, танкових пасток та інших загороджень. Ймовірно, для прориву цих рубежів Україна потребуватиме Leopard-2 та іншої західної бронетехніки, щоб прорвати ці рубежі.

Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.

23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.

У 2026 році Європейська комісія підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади “Права і справедливості”.

Американське видання The New Yorker випустило обкладинку зі світлиною президента США та написом “путінізація Америки Трампом”.