ЗСУ отримає на озброєння вітчизняний бронетранспортер «Хорунжий»

Джерело: сайт Міноборони

Міністерство оборони України офіційно допустило до постачання Збройним Силам України новий бронетранспортер “Хорунжий”, який є результатом глибокої модернізації радянського БТР-60. Ця модель бронетранспортера оснащена корпусом, виготовленим із високоякісної фінської сталі, що значно підвищує її балістичний захист без збільшення маси.

Фото: Міноборони

Корпус “Хорунжого” забезпечує захист від куль калібру 7.62 мм зі сталевим сердечником по всьому периметру, а лобова броня витримує постріли крупнокаліберного кулемета з відстані 10 метрів. Особливу увагу приділено захисту від мін: спеціальна конструкція днища корпусу та протимінні сидіння здатні захистити екіпаж від підриву на вибухових пристроях потужністю до 6 кг тротилу.

Машину обладнано дизельним двигуном потужністю 330 кінських сил, що дозволяє їй розвивати швидкість понад 80 км/год. Запас ходу бронетранспортера становить понад 500 км. Завдяки новому компонуванню кузова поліпшено ергономіку та зручність для десантування через кормову частину бронемашини.

Фото: Міноборони

“Хорунжий” оснащено сучасною електронікою, камерами відеоогляду, системою кондиціонування і автономним генератором, що забезпечує функціонування бронемашини при вимкненому двигуні. На бронетранспортері встановлено бойовий модуль з кулеметом калібру 14.5 мм або гарматою калібром 30х113 мм.

Цю модель БТР виготовляють у шести варіаціях, серед яких – лінійний бронетранспортер, транспортувальник особового складу, санітарно-евакуаційна, ремонтно-евакуаційна, командно-штабна та самохідна мінометна машини.

  • З початку 2024 року фахівцями Міністерства оборони України кодифіковано і допущено до експлуатації у Силах оборони України 9 наземних роботизованих комплексів українського виробництва.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.