ЗСУ продовжують атакувати на лівому березі Херсонщини – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

За даними аналітиків, українським військовим вдалося звільнити позиції на південь від Степового та на південь від Новокалинового. Також вказано, що українські сили продовжили наступальні операції у напрямку Мелітополя. Зберегли свої позиції та продовжили операції на лівому березі Херсонській області

Своєю чергою, російські підрозділи продовжили локальні наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватово-Кременна 2 грудня, але не досягли жодних підтверджених успіхів.

У Генштабі ЗСУ зазначили, що українські війська відбили російські атаки поблизу Сіньківки, Петропавлівки, Іванівки, Стельмахівки та Серебрянського лісництва.

Водночас 2 грудня українські воїни просунулися вперед під Кремінною і нещодавно продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямках. Відеозапис із геолокацією, опублікований 2 грудня, демонструє, що українські сили просунулися на захід від Діброви.

За словами голови ОВА Харківської області Олега Синєгубова, українські війська розширюють свої зміцнення по всій Харківській області, зокрема у напрямках Куп’янська та Борової. При цьому він додав, що українські підрозділи зводять укріплення за кілька кілометрів від російських позицій у деяких районах.

ЦРУ та інші американські розвідувальні служби надають дані українським воїнам для цілеспрямованих ракетних ударів, відстежують пересування російських військ та допомагають підтримувати шпигунські мережі.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.