ЗСУ просунулися на Харківському напрямку – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Збройним силам України нещодавно вдалося просунутися на північний захід від Глибокого, проводячи контратаки в районі.

За даними аналітиків, 7 липня росіяни просунулися вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. За словами російських військових блогерів, окупанти просунулися поблизу Макіївки, в межах Піщаного і до 3,05 кілометрів у ширину та 3,25 кілометрів у глибину на південь від Табаївки та на захід від Крохмального. Однак ISW не знайшов підтвердження цих тверджень.

Російські війська 7 липня продовжили наступальні дії на Сіверському напрямку, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Загарбники також продовжували наступальні дії на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського та на південний схід від Сіверська в районі Спірного та Виїмки.

Ворог продовжив наступ у районі Часового Яру і, ймовірно, просунувся до східного берега Сіверсько-Донецько-Донбаського каналу в межах Часового Яру. Українська бригада, яка діяла в районі Часового Яру, 6 липня заявила, що канал Сіверський-Донець Донбасу став фактичною лінією зіткнення в Часовому Яру.

Російські сили нещодавно просунулися на Торецькому напрямку. Геолокаційні кадри показують, що росіяни нещодавно просунулися на півдні Північного.

Як йдеться у звіті, 7 липня противник просунувся на північний захід від Авдіївки, але підтверджених змін на лінії фронту не було.

Російські війська продовжували наземні атаки на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Позиційні бойові дії тривали на заході Запорізької області, зокрема біля Роботиного, Новоандріївки, Вербового та Малої Токмачки. 7 липня на лівому березі Херсонської області тривали бої, але підтверджених змін на лінії фронту не було.

На заході Україні через аномальну спеку сталися пожежі на енергетичних обʼєктах. Всього сталися два інциденти.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.