ЗСУ просунулися поблизу Бахмута та в Запорізькій області – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Збройні сили України продовжують наступати поблизу Бахмута та в західній частині Запорізької області. Українським підрозділам вдалося просунутися в обох напрямках.

За даними українського Генштабу, ЗСУ досягли часткового успіху на схід від Андріївки. За словами представника Східної групи військ України капітана Іллі Євлаша, минулої доби українським силам вдалося просунутися в різних напрямках навколо Бахмута на 100-300 метрів.

Як зауважили аналітики, російські війська продовжували контратакувати поблизу Бахмута, але не досягли будь-яких підтверджених завоювань.

Водночас експерти додали, що росіяни, які діють на окремих ділянках фронту поблизу Кліщіївки, зіштовхуються з труднощами через проблеми із засобами зв’язку, підкріпленням та відсутністю своєчасних звітів про реальну ситуацію на полі бою.

Також Генштаб ЗСУ заявив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Авдіївки, Першотравневого, Мар’їнки, Красногорівки та Новомихайлівки.

Своєю чергою, росіяни продовжили наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватово-Кремінна та Лимана, а також продовжують завдавати ударів по переправам через річку Оскіл у напрямку Куп’янська.

Українські ж війська продовжили наступальні операції у західній частині Запорізької області та просунулися вперед. Окрім цього, українські підрозділи досягли часткового успіху на північ від Копані (5 км на північний захід від Роботиного) та на північ від Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного).

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.