ЗСУ просуваються вперед у Донецькій та Запорізькій областях – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

За даними аналітиків, українським підрозділам вдалося здійснити підтверджені просування в районі кордону Донецької та Запорізької областей і в західній частині Запорізької області.

Геолокаційні дані за 9 вересня вказують на те, що українські сили просунулися на північний захід від Новомайорського (18 км на південний схід від Великої Новосілки) вздовж кордону Донецької та Запорізької областей, де, згідно з повідомленнями російських джерел, останніми днями активізувалися бойові дії.

Водночас Сили оборони України просунулися на північний схід і схід від Новопрокопівки (13 км на південь від Оріхова) і на захід від Вербового (20 км на південний схід від Оріхова) в західній частині Запорізької області.

За даними Генштабу ЗСУ, українські військові досягли невстановлених успіхів на південь від Роботиного (10 км на південь від Оріхова).

Своєю чергою, пов’язаний з Кремлем російський так званий “воєнкор” заявив, що українська армія змусила російські війська відійти з Андріївки (9 км на південний захід від Бахмута). При цьому, за словами іншого блогера, Андріївка тепер вважається спірною “сірою зоною”.

Окрім того, українські офіційні особи запевнили, що українським силам також вдалося досягти невстановлених успіхів на південь від Кліщіївки.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.