ЗСУ уразили аеродроми окупантів у Луганську та Бердянську
Джерело: СтратКом ЗСУ, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат для “Радіо Свобода”
Уночі 17 жовтня українські війська вразили аеродроми російських загарбників у тимчасово окупованих Луганську та Бердянську.
За даними СтратКому, Україна завдала успішних ударів по гелікоптерах та обладнанню аеродромів російських окупантів поблизу тимчасово окупованих Луганська та Бердянська.
Речник Повітряних сил у коментарі ЗМІ зауважив, що ураження ворожих аеродромів є важливим для України, оскільки там базуються гелікоптери, які працюють поруч з лінією фронту і можуть вражати українську військову техніку.
Водночас, що вдалось знищити ЗСУ під час ударів, Ігнат не уточнив.
“Ворог намагається вертольоти тримати ближче до лінії бойового зіткнення, як це було у Чорнобаївці. І тут Луганськ, Бердянськ це безпосередньо не далеко від лінії фронту… На жаль, в окупантів вертолітна техніка більш сучасна, більш сучасне озброєння. Є протитанкові керовані ракети з великою дальністю застосування. Вертольоти працюють постійно власне 10+ кілометрів від лінії бойового зіткнення. Тому ураження такої техніки є цілком важливим для нас”, – пояснив Ігнат.
Він додав, що аби захистити усі важливі для Росії об’єкти, військове командування РФ повинне мати достатню кількість засобів ППО, а це “не завжди вдається”.
- На Таврійському напрямку Сили оборони знищили ворожий штурмовик Су-25, зазначив командувач ОСУВ “Таврія” Олександр Тарнавський.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.