ЗСУ відновили втрачені позиції на Сіверському напрямку – ISW

Джерело: ISW

Українські захисники відновили втрачені позиції на Сіверському напрямку, тоді як російські окупанти, ймовірно, втратили позиції на лівому березі річки у Вовчанську.

Речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко заявив 28 липня, що російська розвідувально-диверсійна діяльність на кордоні в Сумській області зменшилася, але не припинилася.

Ворог, ймовірно, більше не утримує позицій на лівому березі річки Вовча в межах Вовчанська.

За словами речника Харківського угруповання військ ЗСУ полковника Віталія Саранцева, російські армійці зазнають значних втрат і вичерпують свої обмежені резерви.

Він також зазначив, що противник використовує різну тактику на Харківському напрямку, іноді атакуючи невеликими групами за артилерійської підтримки.

Саранцев повідомив, що через українські удари війська РФ на Харківському напрямку майже виключно перевозять особовий склад і боєприпаси та ведуть артилерійський вогонь з території Росії, а не з північної частини Харківської області.

Як йдеться у звіті, українські захисники нещодавно відновили раніше втрачені позиції на Сіверському напрямку.

Геолокаційні кадри, опубліковані 27 липня, свідчать про те, що ЗСУ відновили втрачені позиції в західній частині Івано-Даріївки.

Російські окупанти 27 і 28 липня продовжували наступальні дії в районі Верхньокам’янського, Спірного та Івано-Даріївки.

Загарбники продовжували 28 липня наступ у районі Часового Яру, проте підтверджених змін лінії фронту не було.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.