ЗСУ вразили склад БпЛА «Shahed» в Орловській області РФ

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України

26 грудня українські захисники успішно атакували об’єкт російських окупантів в Орловській області РФ.

Повітряні сили спільно з іншими складовими Сил оборони вдарили по складу зберігання, обслуговування та ремонту ударних БпЛА типу “шахед”.

У Генштабі наголосили, що об’єкт складався з низки бетонних захищених споруд, але це не стало на заваді і склад вдалось знищити.

“Зазначена бойова операція суттєво знизила потенціал ворога з проведення повітряних нальотів ударних БпЛА по цивільній інфраструктурі України”.

Генштаб резюмував, що ЗСУ знають про розташування об’єктів ЗС РФ, відтак подібні атаки зі знищення ворожих цілей на російській території триватимуть.

У Кремлі обговорюють можливість нової хвилі мобілізації після виборів до Держдуми у вересні. Причиною називають нестачу особового складу на фронті та зниження темпів набору контрактників.

Південнокорейські вчені розробили експериментальні контактні лінзи, які можуть передавати електричні сигнали через сітківку ока до ділянок мозку, пов’язаних із регуляцією настрою. Під час випробувань на мишах технологія продемонструвала здатність зменшувати прояви поведінки, схожої на депресію.

Заступник командира Третього армійського корпусу Максим Жорін прокоментував удари по логістиці ворога в тимчасово окупованому Криму.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на ситуацію в полку “Скеля” після повідомлень про можливі порушення прав військовослужбовців. Він звернувся до ДБР і Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони, а Офіс омбудсмана готує моніторинговий візит.

Росія посилює тиск на Білорусь, намагаючись використати її територію для розширення війни проти України та можливих операцій проти країн НАТО. Тим часом, самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко намагається зберегти дистанцію від прямої участі у війні та покращити відносини із Заходом.