ЗСУ взяли в полон групу колишніх російських в’язнів: що ті розповіли
Джерело: Генштаб ЗСУ
Штурмова група 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяла під контроль одну з важливих позицій на Курахівському напрямку і взяла в полон групу колишніх ув’язнених, що підписали контракт з російською армією.
Українські воїни непомітно наблизились до ворожих позицій, одразу ліквідували командира російського відділення та його заступника і взяли в полон трьох окупантів.
Колишні ув’язнені розповіли, що контракт у вʼязниці підписали без їхньої згоди. За їх словами, на штурм їх кинули зі звʼязаними руками і без зброї. Розвʼязали руки та видали автомати за хвилину до висадки з БТРа і сказали закріплятись в посадці.
Окупанти кажуть: десантники 79-ки відпрацювали так, що вони навіть не зрозуміли, як опинились в полоні. За словами полонених, вони напередодні казали командуванню, що хочуть здатись, на що їм пригрозили розстрілом.
“У вас бачимо більше людяності, ніж в російській армії”, – заявили окупанти.
- Бійці 47-ї окремої механізованої бригади ЗСУ взяли в полон російського солдата 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту на території Курської області. Полонений Юрій Піткевич заявив, що став свідком страт українських військових.
- За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області, ймовірно, все більше стимулює Росію брати участь в обміні військовополоненими.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.