Зсуви ґрунту на Філіппінах: кількість жертв зросла до 54

Джерело: Al Jazeera

Унаслідок зсуву, що стався в золотодобувному селищі на півдні Філіппін, загинуло щонайменше 54 особи, ще 63 вважаються зниклими безвісти.

За даними уряду провінції Давао-де-Оро, було знайдено ще кілька тіл, що збільшило загальну кількість загиблих до 54, тоді як щонайменше 32 жителі вижили з пораненнями.

Серед зниклих безвісти – золотошукачі, які чекали в двох автобусах, щоб їх відвезли додому, коли стався зсув, що поховав їх під собою.

За словами Едварда Макапілі, посадовця з Давао-де-Оро, до рятувальних робіт залучено понад 300 осіб, але операції ускладнюються сильним дощем, густим багном і загрозою подальших зсувів.

Рятувальні роботи відновилися в неділю вранці, 11 лютого. Утім, Макапілі зазначив, вже “малоймовірно”, що хтось вижив, але пошуки триватимуть.

Каміння, бруд і дерева сповзли більш ніж на 700 метрів униз по крутому схилу гори поблизу родовища Apex Mining Co, поховавши під собою ділянку площею 8,9 гектара, йдеться в матеріалі.

Представники служби з ліквідації наслідків стихійного лиха повідомили, що більше 1100 сімей були перевезені в евакуаційні центри задля їхньої безпеки.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.