₴68 млрд податків і ₴38 млрд донатів: Мінцифри розповіло про роботу ІТ-сфери під час війни

Джерело: Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що українські ІТ-спеціалісти сплатили від початку повномасштабної війни понад 68 мільярдів гривень подактів, а також задонатили 38 мільярдів. Про це йдеться у дослідженні “Де IT на війні”.

“Зараз українські ІТ набувають унікального досвіду, якого не має жодна ІТ-корпорація світу. Попри всі виклики війни, наші айтівці створюють унікальні продукти, оборонні новації, донатять, сплачують мільярди податків і реалізують благодійні проєкти на підтримку Сил оборони. Україна залишається одним із ключових експортерів високотехнологічних продуктів і послуг до Європи”, – розповіли у Мінцифрі.

Джерело: скриншот звіту

Крім сплати податків, ІТ-індустрія також активно донатить на ЗСУ та соціальні проєкти. Понад 10 тисяч айтівців долучились до лав Збройних сил.

Джерело: скриншот звіту

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.