«0» бійців «Азову» повернулися з полону РФ під час найбільшого обміну, – командир «Редіс»

Джерело: Денис Прокопенко/Facebook

Командир бригади “Азов”, підполковник Денис “Редіс” Прокопенко зазначив, що під час найбільшого обміну полоненими з моменту повномасштабного вторгнення Росії, не повернули жодного бійця 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” НГУ.

“”0”. Саме стільки бійців 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” НГУ, які стояли в авангарді Сил Оборони України в боях за Маріуполь, повернулись сьогодні з полону під час найбільшого обміну з моменту повномасштабного вторгнення”, – зазначив “Редіс”.

Він наголосив, що “щиро радіє” за кожного українського військовослужбовця, якого вдалося обміняти, проте нагадав, що понад 900 бійців, які боронили Маріуполь, досі в полоні, “забуті та досі в руках ворога”.

“Проте понад 900 українських родин: матерів, дружин та дітей воїнів, котрі 86 діб рятуючи країну та стягуючи на себе ворожі сили, билися в оточеному окупантами Маріуполі в нелюдських умовах з мінімальною кількістю боєприпасів, їжі та медикаментів, сьогодні не зможуть цього зробити. Понад 900 бійців, на чиїх плечах лежала оборона півмільйонного міста, з яких більше половини отримали поранення, і до яких у полоні найжорсткіше ставлення, — забуті та досі в руках ворога”, – написав командир бригади “Азов”.

Денис Прокопенко наголосив, що бійці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” НГУ “зробили неможливе, виконали наказ”.

“Чи робить кожен із нас, на своєму місці все, аби полонені азовці, які героїчно чинили спротив, повернулись до України якнайшвидше?”

Нагадаємо, що вчора, 3 січня, президент України Володимир Зеленський повідомив, що з російського полону вдалося повернути понад 200 українських воїнів і цивільних.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.