10 країн ЄС готові шукати альтернативи для фінансування для «Радіо Свобода»
Документ підписали Австрія, Бельгія, Чехія, Естонія, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Словенія та Швеція.
У заяві вказують, що “Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода відіграло життєво важливу роль у наданні незалежної, непередбаченої та заснованої на фактах інформації громадянам, особливо в регіонах, де свобода преси знаходиться під загрозою”.
“Протягом усієї Холодної війни воно служило найважливішим джерелом достовірних новин для аудиторії за залізничним повідомленням, відіграючи ключову роль в історії багатьох наших країн”, – йдеться в документі.
У заяві також наголошується, що РВЄ/РС продовжує надавати перевірені новини десяткам мільйонів людей в регіонах, де свобода преси обмежена або відсутня у всьому.
“Таким чином, це допомагає просувати демократичні цінності та посилює нашу колективну відповідь на дезінформацію й авторитарну пропаганду […] Протидіючи іноземному шкідливому впливу та зміцнюючи стійкість демократії, РВЄ/РС робить свій внесок у забезпечення європейської безпеки, і його ліквідація стала б подарунком супротивникам Європи”, — зазначається в заяві.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення ще кількох федеральних агентств, у тому числі того, яке керує “Голосом Америки”, “Радіо Свобода” та іншими ЗМІ, що фінансуються урядом США по всьому світу.
- Журналіст і публіцист Віталій Портников розкритикував президента США Дональда Трампа за припинення федеральної грантової угоди, яка фінансувала діяльність організації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода по всьому світу.
- У Білому домі пояснили рішення припинити фінансування “Голосу Америки” тим, що нібито мовник систематично порушував журналістські стандарти.
- 15 березня Агентство США з глобальних медіа (USAGM) повідомило Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода про припинення федеральної грантової угоди, яка фінансувала діяльність організації по всьому світу.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.
З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.