10 країн ЄС готові шукати альтернативи для фінансування для «Радіо Свобода»

Документ підписали Австрія, Бельгія, Чехія, Естонія, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Словенія та Швеція.

У заяві вказують, що “Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода відіграло життєво важливу роль у наданні незалежної, непередбаченої та заснованої на фактах інформації громадянам, особливо в регіонах, де свобода преси знаходиться під загрозою”.

“Протягом усієї Холодної війни воно служило найважливішим джерелом достовірних новин для аудиторії за залізничним повідомленням, відіграючи ключову роль в історії багатьох наших країн”, – йдеться в документі.

У заяві також наголошується, що РВЄ/РС продовжує надавати перевірені новини десяткам мільйонів людей в регіонах, де свобода преси обмежена або відсутня у всьому.

“Таким чином, це допомагає просувати демократичні цінності та посилює нашу колективну відповідь на дезінформацію й авторитарну пропаганду […] Протидіючи іноземному шкідливому впливу та зміцнюючи стійкість демократії, РВЄ/РС робить свій внесок у забезпечення європейської безпеки, і його ліквідація стала б подарунком супротивникам Європи”, — зазначається в заяві.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення ще кількох федеральних агентств, у тому числі того, яке керує “Голосом Америки”, “Радіо Свобода” та іншими ЗМІ, що фінансуються урядом США по всьому світу.

Українська сторона, дотримуючись гуманітарних принципів та домовленостей щодо репатріації, передала росіянам тіла двох загиблих, на яких були виявлені жетони Збройних сил Російської Федерації.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв прокоментував рішення Білого Дому призупинити постачання Україні ракет-перехоплювачів для систем ППО Patriot, снарядів для гаубиць, ракет Hellfire та інших боєприпасів.

Під час російського обстрілу перелякана вулична собака Агата стрибнула в яму на схилі, яка виявилася десятиметровим колодязем. Рятувальники разом із місцевими жителями врятували тварину.

У Білому домі підтвердили, що Сполучені Штати призупинили постачання деяких видів озброєнь Україні.

Папа Лев XIV прийняв на аудієнції владик Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.