12 липня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.
Всесвітній день бортпровідника: професія бортпровідника виникла у 1928 році у Німеччині коли на борт літака стали брати спеціальну людину, в чиї обов’язки входило забезпечення сервісу під час польоту — стюарда. Початково це була винятково чоловіча професія. Проте від 1930 року повітряні лінії США почали приймати на роботу молодих дівчат як бортпровідниць.
День різноколірних очей: цей день присвячено екологічне свято, яке призначене для привернення уваги до проблеми забруднення навколишнього середовища та підвищення обізнаності щодо переваг використання паперових пакетів.
День паперового пакета: екологічне свято, яке призначене для привернення уваги до проблеми забруднення навколишнього середовища та підвищення обізнаності щодо переваг використання паперових пакетів.
Всесвітній день шашлику: всесвітній день шашлику або Всесвітній день смаженого м’яса, відзначають в різних куточках землі щороку другої п’ятниці липня. Кожна країна має свою назву шашлику та спосіб його приготування.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Кірибаті – День незалежності
- Сан-Томе і Принсіпі – День Незалежності
Цього дня у світі:
- 1679 — англійський король Карл II видав акт, що гарантує судові права громадян
- 1711 — оточена московська армія на чолі з Петром I капітулює (Прутський мир) перед союзною коаліцією (П. Орлика, К. Гордієнка)
- 1776 — з Плімута вирушив у свою останню експедицію Джеймс Кук
- 1917 — під час Першої світової війни в ході другої Іпрської битви Імперська армія Німеччини вперше використала як бойову отруйну речовину газ, що за місцем боїв дістав назву іприт.
- 1941 — у Радянському Союзі прийнято рішення про відправку на фронт 577 тисяч в’язнів виправних таборів, котрі мали б кров’ю змити вину перед державою, воюючи в штрафних батальйонах.
- 1970 — експедиція норвезького мандрівника-дослідника Тура Геєрдала на човні “Ра-2” через 57 днів плавання досягла берегів Барбадосу.
- 1989 — остання страта радянським режимом українського військовика, вояка УПА, члена ОУН, учасника боротьби за відновлення незалежности України Івана Савича Гончарука.
Яке сьогодні церковне свято:
12 липня в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Прокла та Іларія. Це визначні постаті в історії християнства, які віддали своє життя за віру.
Прокл був мучеником, який народився в селищі Каліпта поблизу Анкіри. За часів імператора Трояна Прокл відмовився від поклоніння богам і віддавав свою віру Христу. Його заарештували, і його змушували відмовитися від Ісуса Христа, але він відмовився. Прокл був підданий жорстоким катуванням, але він терпів доблесно, не відмовляючись від своєї віри.
Іларій також був мучеником з того ж періоду. Він також відмовився від поклоніння ідолам і віддавав свою віру Христу. Іларій став жертвою гонінь імператора Трояна, але відстояв свою віру до кінця.
Прикмети:
- Багато роси випало – день буде сонячним, а залишок літа – спекотним
- Немає роси зранку – до дощу
- Туман випав – урожай буде поганим
- Холодний день 12 липня – зима буде з морозами
- У лісі багато грибів – до швидкого похолодання
Традиції:
- Вважається, що роса 12 липня має цілющу силу, і за можливості потрібно обов’язково пройтися по ній босоніж. Наші предки вмивалися росою, щоб довше залишатися молодими, а також вилікувати хвороби і захиститися від пристріту.
Іменини сьогодні святкують:
Арсеній, Гавриїл, Григорій, Іван, Михайло, Федір, Вероніка, Марія.
- За даними синоптиків у п’ятницю, 12 липня, майже по всій країні сухо і спекотно.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 11 липня.
У неділю, 20 квітня, Великдень або Воскресіння Христове одночасно відзначають християни східного та західного обрядів.
20 квітня відзначають Всесвітній день цирку, День аукціоністів, День вдячності волонтерам та Міжнародний день китайської мови. Віряни вшановують пам’ять святого преподобного Теодора Трихіни. Українці святкують Великдень або Воскресіння Ісуса Христа.
За даними синоптиків, у неділю, 20 квітня, в Україні збережеться тепла погода, подекуди- короткочасний дощ.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.