15 листопада відзначають День Стіва Ірвіна – цитати захисника природи

Джерело: Букви
15 листопада відзначають День Стіва Ірвіна — відомого австралійського дослідника дикої природи.
Стівен Роберт Ірвін, відомий як “Мисливець на крокодилів”, був австралійським зоологом, захисником природи, телеведучим.
Ірвін виріс в оточенні крокодилів та інших видів рептилій, і його батько, Боб, дав йому знання про них.
Мій тато якось сказав мені: “Якщо вони тебе кусають, знай, що ти їх впіймав”.
Ірвін змалку міг ловити різних рептилій.
Крокодили. Я ловлю їх з дев’яти років. Без проблем.
Він здобув міжнародну популярність наприкінці 1990-х років завдяки телесеріалу “Мисливець на крокодилів” – документальному серіалу про дику природу, який він вів разом зі своєю дружиною Террі.
Боже, друже. Вам набагато безпечніше мати справу з крокодилами та західними діамантовими гримучими зміями, ніж з керівниками, продюсерами та всіма тими акулами у великій будівлі MGM (Metro-Goldwyn-Mayer, американська медіакомпанія – ред.).
Він з Террі також були співвласниками і керували зоопарком, заснованим батьками Стіва. У подружжя було двоє дітей, Бінді та Роберт.
:max_bytes(150000):strip_icc():focal(999x0:1001x2):format(webp)/steve-irwin-c481f08d4b844ef98a32f6cd1f235ebf.jpg)
Джерело: Newspix/Getty
Моя робота, моя місія, причина, через яку я з’явився на цій планеті, – рятувати дику природу.
Я не боюся втратити своє життя – якщо мені доведеться врятувати коалу, крокодила, кенгуру чи змію, я врятую її.
Зоолог був радикально проти браконьєрства та тестування на тваринах:
Ці гітлерівці використовують камуфляж науки, щоб заробляти гроші на тваринах… тому щоразу, коли вони вбивають наших тварин і називають це сталим використанням, я буду боротися з цим. З яких це пір вбивство дикої тварини, її поїдання або носіння врятувало вид?
Наприкінці 2006 року Ірвін загинув.
Якщо зі мною щось трапиться, люди скажуть: “Ми знали, що крокодил його з’їсть!”, – казав він.
Однак, чоловік помер від удару електричного ската в груди під час зйомок підводного документального фільму на Великому Бар’єрному рифі. Останніми записаними словами перед смертю стала фраза “Не хвилюйся, вони зазвичай не плавають задом наперед”.
На його честь названі численні парки, зоопарки, вулиці, судно MY Steve Irwin, вид равликів Crikey steveirwini та астероїд 57567 Crikey. Сім’я Ірвінів продовжує керувати зоопарком.
:max_bytes(150000):strip_icc():focal(999x0:1001x2):format(webp)/steve-irwin-death-4-8f20b38559aa4fb58eda80a0466d01fc.jpg)
Джерело: Marc Grimwade/WireImage
- 15 листопада відзначають Всесвітній день без алкоголю, Всесвітній день рециклювання, сортування сміття і вторинного перероблення сировини, Міжнародний день ув’язнених письменників, Міжнародний день сиру і хліба та Міжнародний день хімії. Християни сьогодні згадують святих мучеників та ісповідників Гурія, Самона, Авіва.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.