15 років тому суд Києва визнав Сталіна винним у геноциді українського народу
Джерело: Букви
13 січня 2010 року Апеляційний суд Києва визнав Йосипа Сталіна та низку інших радянських керівників винними в організації Голодомору 1932–1933 років, що призвів до масової загибелі українців. У списку винних також фігурували В’ячеслав Молотов, Лазар Каганович, Павло Постишев, Станіслав Косіор, Влас Чубар і Мендель Хатаєвич.
Суд встановив, що дії цих осіб були спрямовані на придушення національно-визвольного руху в Україні та перешкоджання створенню незалежної держави. Розслідування справи проводила Служба безпеки України, яка зібрала докази про злочинний механізм Голодомору, названого актом геноциду.
Під час Голодомору, який тривав в Україні 22 місяці, загинули близько 4 мільйонів людей. Ще мільйони були ненародженими через втрати, спричинені голодом.
Суд закрив справу щодо організаторів геноциду через їхню смерть, але рішення має юридичне значення, зокрема для отримання можливих компенсацій постраждалими. Водночас тривають спроби з’ясувати, куди і кому за кордоном постачалося конфісковане українське зерно.
Рішення суду підтримали правозахисники та історики, які вважають його важливим кроком у встановленні історичної справедливості. Президент України на той час, Віктор Ющенко, зазначив, що це переводить обговорення Голодомору з політичної площини в юридичну.
На сьогодні Голодомор 1932–1933 років офіційно визнано геноцидом в Україні та ще у 28 країнах світу.
- В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Букви зібрали спогади наших читачів та їхніх рідних про цей злочин російської влади проти українського народу.
У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.
Міноборони РФ заявляє про найбільшу нічну атаку на Росію з початку повномасштабного вторгнення.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Компанія «Київстар» та Фонд «Повернись живим» завершили сьомий спільний проєкт з підтримки армії — «Нам тут жити: Місія 077». У межах ініціативи вдалося зібрати понад 77 млн грн на засоби зв’язку, які дозволяють координувати дії, швидше ухвалювати рішення та ефективніше виконувати завдання. Ініціатива реалізована за інформаційної підтримки 1+1 Media.
У ніч на 25 червня підрозділи Сил оборони України уразили низку об’єктів російських окупантів, серед яких нафтобаза, мости та радіолокаційний комплекс “Скала-М”.