1702 об’єкти культурної інфраструктури зазнали пошкоджень внаслідок збройної агресії РФ

Джерело: Міністерства культури та інформаційної політики України

Станом на 29 вересня 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 702 об’єкти культурної інфраструктури.

Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Херсонській, Харківській, Київській, Миколаївській, Луганській та Запорізькій областях.

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади. Це 49% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, що зазнали збитків.

Пошкоджень і руйнувань зазнали об’єкти культурної інфраструктури на території 262 територіальних громад (17,8% від загальної кількості територіальних громад України), зокрема: у Донецькій – 82%, Сумській – 53%, Харківській – 52%, Чернігівській – 46%, Херсонській – 43%, Луганській – 42%, Миколаївській – 42%, Запорізькій – 36%, Київській – 26%, Дніпропетровській – 19%, Житомирській – 12%, Одеській – 8%, Хмельницькій – 8%, Черкаській – 5%, Львівській – 4%, Вінницькій – 3%, Закарпатській – 2%, Полтавській – 2% областях та м. Києві.

Загалом зазнали збитків:

  • клубні заклади – 841;
  • бібліотеки – 601;
  •  заклади мистецької освіти – 131;
  •  музеї та галереї – 99;
  • театри та філармонії – 30.

У відомстві зазначили, що на кінець вересня 2023 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Це унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.