Україна вимагає від Монголії заарештувати Путіна, коли той прибуде з візитом

Джерело: МЗС України.

Україна закликала владу Монголії заарештувати президента Росії Володимира Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду. Російський диктатор планує 3 вересня відвідати цю країну на запрошення її президента Ухнаагійна Хурелсуха.

У березні минулого року Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт Путіна, звинувативши його у воєнному злочині – незаконній депортації сотень дітей з України. У Кремлі звинувачення відкинули, назвавши їх політично мотивованими. Ордер зобов’язує 124 країни, серед яких є й Монголія, заарештувати Путіна та передати його до Гааги для суду, якщо він ступить на їх територію.

У Міністерстві закордонних справ висловили сподівання на те, що влада Монголії усвідомлює, що російський президент – воєнний злочинець і додали, що викрадення українських дітей є лише одним із численних злочинів, за які Путін і решта військово-політичного керівництва РФ мають постати перед правосуддям.

“Ми закликаємо владу Монголії виконати обов’язковий міжнародний ордер на арешт і передати Путіна до Міжнародного кримінального суду в Гаазі”, – йдеться в повідомленні МЗС України.

Речник Кремля Дмитро Пєсков на цю вимогу відповів: “У нас чудовий діалог з нашими друзями з Монголії”.

Він додав, що Кремль не має жодних переживань у зв’язку з членством Монголії в МКС, і усі подробиці поїздки заздалегідь обговорено.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.