«РФ свідомо ставить під загрозу світову продовольчу безпеку» – у МЗС Франції засудили обстріл портової інфраструктури

Джерело: пресслужба МЗС Франції

У Міністерстві закордонних та європейських справ Франції “рішуче засудили” хвилю російських обстрілів української портової інфраструктури, заявивши, що РФ свідомо призводить до світової продовольчої кризи.

Франція рішуче засуджує нову хвилю російських ударів по Україні, які в ніч з 1 на 2 серпня вразили портову інфраструктуру Ізмаїла, розташованого на Дунаї. Пошкоджено або зруйновано елеватор, зерносховища, цистерни вантажного термінала, складські та адміністративні приміщення, – мовиться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що після того, як Чорноморська зернова ініціатива не була продовжена, РФ знову свідомо ставить під загрозу світову продовольчу безпеку, руйнуючи основну інфраструктуру для експорту зерна. У Франції наголосили, що РФ лише переслідує власні інтереси користуючись з найбільш уразливих верств населення, підвищуючи ціни на сільськогосподарську продукцію.

Як неодноразово зазначала міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна, ці неприйнятні дії РФ є воєнними злочинами та не можуть залишитися безкарними. Зауважується, що у тісній координації зі своїми партнерами Франція продовжить надавати військову підтримку Україні для зміцнення її можливостей протиповітряної оборони, а також підтримку українських судів і Міжнародного кримінального суду для боротьби з безкарністю російських злочинів.

Зауважимо, 2 серпня президент Румунії Клаус Йоганніс зреагував на російську атаку по українській інфраструктурі на Дунаї.

У ніч на 2 серпня росіяни завдали удару по порту в Ізмаїлі в Одеській області. Внаслідок атаки пошкоджено елеватор.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.