Понад 75 країн «зобов’яжуться вжити заходів для припинення використання їжі як зброї війни», – держсекретар США

Джерело: Reuters

У четвер, 3 серпня, високопосадовці США зазначили, що понад 75 країн “зобов’яжуться вжити заходів для припинення використання їжі як зброї війни та голодування цивільного населення як тактики ведення війни”, підтримавши складене комюніке Організації Об’єднаних Націй.

Державний секретар США Ентоні Блінкен оприлюднить комюніке у четвер, коли він буде головувати на засіданні Ради Безпеки ООН щодо голоду та відсутності продовольчої безпеки. Високопоставлений чиновник США сказав, що, як очікується, його підпишуть більше країн.

Блінкен також оголосить про нове фінансування США в розмірі близько 362 мільйонів доларів США для “подолання факторів, які викликають відсутність продовольчої безпеки, і підвищення стійкості” африканських країн і на Гаїті.

Хоча Сполучені Штати, Європейський Союз та інші звинувачують Росію у використанні продовольства як зброї війни через погіршення глобальної продовольчої кризи, проєкт комюніке конкретно не закликає країну припинити це.

“Ми не прагнемо перетворити це на протистояння Росії чи будь-якій іншій країні. Якими б огидними ми та багато країн у всьому світі не вважали дії Москви, ми визнаємо, що це виклик, який є більшим, ніж одна країна. Ми також знаємо, що наші партнери, особливо на глобальному півдні, радше будуть чути фокус на рішеннях, а не вказувати пальцями”, – сказав другий високопоставлений чиновник США.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.